Yazı Detayı
06 Mayıs 2016 - Cuma 20:18
 
Vekile Ulaşmak.
Ahmet Çınarbaş
ahmet çınarbaş
 
 

Yıllardır sorun olmaktan çıkıp adeta kangrene dönüşen bu sorun ile ilgili Mardin Ak Parti il başkanı Sayın Mehmet Ali Dündar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Değerli Mardinliler, milletvekillerimizin yoğun çabaları ile Dedaş yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 18 Nisan´a kadar sulama kuyuları dahil enerji kesintileri yapılmayacaktır. Günlük sadece üç, dört  saat kesinti devam edecektir.

Önümüzdeki günlerde diye devam eden açıklamadan anladığımız Dedaş bölge insanına acımış, insafa gelmiş sadece ama sadece üç, dört saat kesinti yapacağını açıklamış.

Öte yandan il başkanının yapmış olduğu açıklamaların buharı tüterken, Dicle Kalkınma Ajansının toplantısına katılan Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz´a Mardin Ak Parti il yönetiminden bir yönetici, sayın bakanım bizim bacasız fabrikalarımız topraklarımızdır.

Fakat Dedaş´ın keyfi uygulamalarından dolayı topraklarımızı işleyemez hale geldik. Bacasız fabrikalarımıza neredeyse kilit vurmak üzereyiz. Sayın bakanım lütfen bu soruna bir çözüm bulun demesinden sonra, Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz, arkadaşlar Batıda CHP Doğuda Dedaş muhalefet ediyor, açıklamasını yapıyor. İnsanın kendi eli ile kendine muhalif yaratması ne kadar garip değil mi ?

Geçenlerde bölgenin tanınmış federasyon başkanlarından, Sayın Şerif Öter ile yaptığım görüşmede; dokuz aydır sayın Miroğlu´na ulaşamıyor, federasyon olarak Ankara´ya üç defa gidiliyor Sayın Miroğlu makamında olmadığından dolayı yine görüşemiyorlar.

En son telefon görüşmesinde Sayın Miroğlu´nun danışmanı sorun nedir diyor. Elektrik deyince haberimiz var sayın vekil gerekeni yapıyor diyor. Valla ne diyeyim sayın Miroğlu´na Altmış üç (63)  STK´dan oluşan  federasyonun başkanı ulaşamıyorsa vay vatandaşın haline.

Elektrik, sorun olmaktan çıkıp kangren olmuş durumda. Sayın Bakan ile durumu görüşmek için randevu talep edilmiş. Talepler olumsuz olunca bu sefer Trabzon Milletvekilleri dikkat edin Trabzon Milletvekilleri diyorum, Mardin değil. Trabzon milletvekillerinin çabası ile Bakan yardımcısından randevu alınabilmiş.

Bundan sonra ne yazabilirim onu da bilmiyorum.

Sayın Mardin Milletvekilleri, elinizi taşın altına koyun belki parmağınız kanayabilir, belki tırnağınız kırılabilir, belki acıda çekebilirsiniz lakin parmağınızın kanaması vicdanınızın kanamasından daha iyidir.

 
Etiketler: Vekile, Ulaşmak.,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı