Yazı Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 12:41
 
SAYIN VEKİLİM RAKİBİNİZ DEĞİLİZ!..
M.Şerif Öter
mardintoplumsaldayanisma@hotmail.com
 
 

Hayatımın en zor paylaşımlarından biri bu yazıdır desem yeridir. Beni tanırsınız Bundan Dokuz sene önce Arkadaşlarımla birlikte Ülkemizde örnek olabilecek bir dayanışma ile Kızıltepe Zahireciler Derneğimizi Kurup, Birlik, Beraberlik Ruhu ile Ortadoğu ve Avrupa'nın En Büyük Hububat Ticaret Merkezini Mardin’imize kazandırdık,

 Aynı şevk ve heyecanla 2011 Yılında 35 Derneğin gönüllü olarak bir araya gelmesiyle Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluşları Platformunu Kurduk. Daha sonra sivil Toplum çalışma alanımızı genişleterek Mardin Genelinde gönüllü ve kar amacı gütmeyen STK’ların katılımıyla, hepimizin yakından tanıdığı MARDİN TOPLUMSAL DAYANIŞMA Federasyonumuzu Kurduk.

 Federasyonumuz Bünyesinde bulunan Dernek ve Kooperatiflerimiz İlklere imza atmakla kalmayıp, hayata geçirdiği projeleriyle Mardin Ekonomisine, istihdama yaptığı katkıları ortadadır. Ayrıca federasyonumuz Sivil Toplum alanında ve Demokratik Sistem içerisinde kalarak halkımızın sorunlarına çözüm bulmak amacıyla Maddi ve manevi olarak kendi imkânlarıyla Hiç bir fedakârlıktan kaçınmadığı tüm halkımız tarafından bilinmektedir.

 En son yaşanan elektrik sorunu malumunuzdur. DEDAŞ'IN istediği sayacı taktırmayan çiftçilerin iki gündür elektriklerini kestiğinde 570 işyerinden Müteşekkil Hububat Ticaret Merkezimizin elektriği de kesiliyor. Çünkü Kırsal alandan enerji sağlanıyor. Oysa Hububat merkezi aboneleri ticari olup, DEDAŞ'IN istediği standartlarda sayaç ve sistemi kurulmuştur.

 Bu mağduriyetimizin farkında olan DEDAŞ Hububat merkezin hattını ayırma çalışmalarına başlamıştır. Fakat hasat sezonu olması özellikle gündüz kesintileri dolayısıyla esnaf ve işçilerimiz çalışamaz iş yapamaz duruma gelmektedirler.

 Bu durumu DEDAŞ yetkililerine aktardım ve çözüm bulmalarını rica ettim. Mağdur olan esnaflarımız haklı olarak kimi kurum amirleri kimi siyasetçileri arayıp, yardım istemişler bazı esnaflarımızda Milletvekillerimizi arayıp, durumu iletmişler…

 Bir Sayın Vekilimiz Esnafımıza şu ifadeyi kullanmıştır. “Madem Şerif Öter 43 STK. Başkanıdır sorununuzu o hal etsin.” Bu talihsiz, Üzücü ve Milletvekili Makamına yakışmayan Üsluba karşı Polemiğe girmeyeceğim. Sadece şunu söylemekle yetineceğim. “Emriniz olur Sayın Vekilim.”

 Arkadaşlarımızla Hayal edilemeyen projeleri hayata geçirdiğimiz gibi Allah’ın İzniyle Bu elektrik sorunu da hal olacaktır. Ayrıca Sayın Vekilim STK. Bileşen sayımız 43 Değil 65 tır. Üye sayımızda 12108’dır. Bir gün lütuf edip, ziyaretimize teşrif ederseniz detaylı bilgi arz edeceğim. İnşallah.

 Geçen hafta Sayın Başbakanımız İzmir de Sivil toplum ile bir araya gelmişlerdi. Yaptıkları Konuşmada Şu ifadelere yer vermişlerdi. “Siyaset Kurumu STK'larla irtibatını keserse toplumla İrtibatını kesmiş olur… STK. Demokrasilerin gelişmesinde olmazsa olmaz rolü olduğunu biliyoruz… STK'lar Siyasi hayatımızda Partilerden sonra gelen en önemli kurumlardır… STK'lar Toplumun ortak aklını vicdanını oluşturuyor... STK'lar ezber bozan yaklaşımlarıyla yönetime yol gösteriyor... STK'larla yakın işbirliği içinde olduk ve bu işbirliği artarak devam edecektir... Sivil Topluma güvenmeyen siyaset kurumu Demokrasi için yüktür… STK. Geleneği ile Buluşmayan siyasilerin başarılı olmaları ve hizmet etme şansları hemen hemen yoktur.” Demişti...

 Sayın Başbakanımızın bu tespitleri eğer tüm siyasetçiler ve Özellikle kendi milletvekilleri uygularsa Demokrasimizin, gelişmesine, Güçlenmesine katkı sunacaktır. İnşallah Sayın Başbakanımızın STK'lara verdiği Önemi Sayın Vekillerimizde verecekler. Çünkü STK'lar Siyasilerin RAKİBİ DEĞİL. Yardımcılarıdır. Ama ne yazık ki bazı siyasetçiler Halk için çalışan STK’ları değil Karşılarında el pençe duran, Biat eden, diz çöken taraflı pasif STK. İstiyor.

 MARDİN TOPLUMSAL DAYANIŞMA FEDERASYONU Kürd’ü, Türk’ü, Arab’ı, Süryani’si ve diğer farklı Kültürlere sahip Bileşenleriyle.

Haktan, Birlik beraberlikten, Kardeşlikten, Demokrasiden, Bölgenin ve ülkenin her alanda gelişmesi için Bileşenleriyle Tek Yürek Tek Bilek Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Tüm siyasi partilere eşit yaklaşımıyla Çalışmalarına devam edecektir.

 
Etiketler: SAYIN, VEKİLİM, RAKİBİNİZ, DEĞİLİZ!..,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
18
0
2
0
6
8
2
Başakşehir
15
0
1
3
4
8
3
Beşiktaş
15
0
1
3
4
8
4
Kasımpaşa
15
0
3
0
5
8
5
Trabzonspor
13
0
3
1
4
8
6
Antalyaspor
13
0
3
1
4
8
7
Alanyaspor
12
0
4
0
4
8
8
Göztepe
12
0
4
0
4
8
9
Yeni Malatyaspor
12
0
2
3
3
8
10
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
11
Ankaragücü
10
0
4
1
3
8
12
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
13
Kayserispor
9
0
3
3
2
8
14
Fenerbahçe
8
0
4
2
2
8
15
Bursaspor
8
0
2
5
1
8
16
Çaykur Rizespor
7
0
3
4
1
8
17
Akhisar Bld. Spor
5
0
5
2
1
8
18
E. Buyuksehir
5
0
5
2
1
8
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı