Yazı Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 14:48
 
İSRAİL BAYRAĞI YERİNE...
M.Şerif Öter
mardintoplumsaldayanisma@hotmail.com
 
 

Dünyanın jandarması Ortadoğu’nun cellâdı. İŞİD &  DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerin yaratıcısı, kullanıcısı. Nerdeyse Müslüman devlet yöneticilerinin tümünün patronu ABD. ve İsrail emperyalizmi bu güne kadar başta Ortadoğu ve Dünyanın başka bazı yerlerinde yer altı ve yer üstü zengin kaynaklarını sömürmek uğruna insanlara yaşattığı trajedilerin çoğu hala göz önünde ve canlı. 

Menfaat, çıkar söz konusu oldu mu akla, vicdana sığmayan, vahşet ötesi yıkım ve kıyımlarla güçleri yettiği Devletleri, toplumları yok etmek için şeytani entrikalarla bahaneler, sebepler yaratırlar. Hafızamızı zorlamadan şöyle azıcık birkaç sene öncesine gidelim. 2001 senesinde 11 Eylülde şaibeli bir şekilde ikiz kulelere yapılan saldırıyı bahane ederek Afganistan’a girdi. Kimyasal, nükleer silahları bahana ederek Irak’ı işgali etti. Demokrasi ve özgürlük vaadiyle Libya, Mısır, Suriye, Yemen gibi Ülkelerde çıkarttığı iç savaşlar sonucu yaşanan ölümler, yaralanmalar tahribatlar belki de bir asır tedavi edilemez boyuttadır.

Bu saydığım ülkelerin başkanları, yöneticileri ve bizim Ülkemizin de dönem, dönem bazı üst düzey yöneticileri dâhil bir zamanlar ABD. Ve İsrail emperyalistin can dostlarıydı. Belli bir yere kadar kullandıktan sonra kendilerine Biat’te hizmetkârlıkta, en ufak bir eksiklik fark ettikleri anda hemen birkaç provokasyonla bunlar diktatördür halkına zulüm yapıyor, biz filanca ülke halkının dostuyuz yalanlarıyla modeli geçmiş silahlarını emrindeki güçlere, örgütlere kullandırmak suretiyle ülkeleri darmadağın edip, devirdikleri eski diktatörlerin yerine kendilerine daha çok biat edecek yeni ve taze  diktatörleri  iş başına getiriyor ve  ülkeleri parçacıklara bölüp, en az bir asır parçaladıkları ülkelerin  yer altı ve yerüstü kaynaklarını geçmişte olduğu gibi  sömürme planları şimdilik tıkır tıkır işleyerek devam ediyor. Şuan Suriye’de, Irakta yaşanan parçalanma planları bu projenin bir parçasıdır.                                       

Acı olan emperyalistlerin bu acımasız plan ve projelerinin yüklenicileri, uygulayıcıları,oyuncu ve aktörleri geçen yüzyılda olduğu gibi şuanda da yine Müslüman Devletlerin  başkanları,İdarecileri,Siyasetçileri ve halkın bir kısmıdır.

Son birkaç aydır bölge gündemini en çok meşgul eden Kuzey Irak Kürdistan bölgesinde 25 Eylülde yapılacak bağımsızlık referandumu. Komşu Ülkeler olarak Türkiye, Irak ve İran ileriye yönelik taşıdıkları endişelere dikkat çekerek şiddetle referanduma karşı çıkıyorlar. Referandum ve Bağımsız Kürdistan kararı, uygulaması hayata geçirilmesi. Riskiyle,hüsranıyla,günahıyla,cefasıyla,sefasıyla veya başarısıyla vs. kısaca her türlü olumlu ve olumsuz yönüyle Başta Irakta yaşayan Kürt ve diğer halkları birinci derecede her ne kadar ilgilendiren bir konu olsa da  bu kararın alınmasında İsrail  ve  ABD’nin talimatı olduğu aşikardır. Nitekim Bağımsızlık referandumun kampanyalarında Ala renginin yanında İsrail bayraklarının dalgalandırılması ve baş tacı yapılması İnsani değerler taşıyan vicdan sahibi hiçbir Kürt ve demokrat insan bunu hoş karşılamadı ve kabullenmedi.  

Yeryüzünün en zararlı Ülkesi İsrail Basiretsiz, cahil ve gaflet içinde zevk u sefada sarhoş olmuş Müslüman Araplar yüzünden yoktan devlet oldu. Siyonist İsrail kendini tüm insanlardan üstün görüyor. Onlara göre yaratılan her şey onların hizmeti içindir. Tüm insanlar onlara hizmet etmeli köle olmalı, hiçbir inanca saygı duymaz, değer vermezler. Üç büyük dinin kutsal şehri Kudüs’te uyguladığı insanlık dışı baskılar, tahribatlar tüm dünyanın gözü önündedir. Dünyanın jandarması torunu ABD. Arkasında olduğu sürece İsrail zulmüne devam edecek. Böyle zalim bir devlet olan İsrail.  kimliğini, insani,kültürel ve diğer haklarını arayan kürd halkının dostu olacakmış, haklarını arayacakmış. Buna kargalar güler İsrail’in amacı ve büyük hayali vaadedilmiş toprakları ele geçirmektir. Bu hayalini gerçekleştirebilmek için ileride Türkiye Cumhuriyeti topraklarına girme hedefi vardır. İsrail’e göre vaadedilmiş   toprakların bir kısmı Mezopotamya bölgesi Fırat ve Dicle arasıdır. Şimdi kalkmış Referandumdan önce aceleyle ben Kürt Devletini tanıyorum diyor. Seni gidi Zındık seni.

Emperyalistler Diktatör Saddam’a verdikleri kimyasal silahlarıyla Kürdler katledilirken neden Siyonist İsrail’in sesi çıkmadı. Kimyasaldan kurtulan kürdlere kim sahip çıktı kardeş eli uzattı? Tabi ki kardeş ülke Türkiye ve halkıydı. Siyonist İsrail değildi.  Şimdi kalkmış  kürdlerin dostu olmuş.  Aklı başında olan idrak sahibi hiçbir  kürd bunu  yutmaz.

Sayın Mesut Barzani İnançlı ve İmanlı bir lider olan Rahmet Melle Mustafa Barzani’n oğludur. İmanla mücadele eden bir babanın oğluna katil emperyalist,sömürgecilerin tuzağına düşmek yakışmıyor. İsrail Bayrağı yerine Kardeş ve komşu Ülkeler Türkiye,İran,Irak gibi devletlerin bayrağını ala renginin yanında olsaydı ve şöyle bir çağrı yapılsaydı komşu ve kardeş ülkeler endişe etmesin.  Referandumda bağımsızlık kararı çıksa da biz kardeş ve komşu Ülkelerle birlikte kararımızı değerlendirip uygulayacağız deseydi. İnanıyorum bu kadar endişe,panik ve gerginlik olmazdı.

 
Etiketler: İSRAİL, BAYRAĞI, YERİNE...,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
33
0
2
3
10
15
2
Kasımpaşa
26
0
5
2
8
15
3
Antalyaspor
26
0
5
2
8
15
4
Beşiktaş
25
0
4
4
7
15
5
Yeni Malatyaspor
25
0
4
4
7
15
6
Trabzonspor
25
0
4
4
7
15
7
Galatasaray
25
0
4
4
7
15
8
Atiker Konyaspor
21
0
4
6
5
15
9
Sivasspor
21
0
4
6
5
15
10
MKE Ankaragücü
20
0
7
2
6
15
11
Bursaspor
19
0
4
7
4
15
12
Göztepe
18
0
9
0
6
15
13
Akhisarspor
16
0
7
4
4
15
14
Alanyaspor
16
0
9
1
5
15
15
Kayserispor
15
0
8
3
4
15
16
BB Erzurumspor
14
0
7
5
3
15
17
Fenerbahçe
14
0
7
5
3
15
18
Çaykur Rizespor
11
0
6
8
1
15
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı