Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 14:36
 
Yüzlerce aileye giyim yardımı
​Batman Umut Kervanı, yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye bayram öncesi giyim yardımında bulundu.
GÜNCEL Haberi


İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği (Batman Umut Kervanı), kentteki yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye Ramazan Bayramı öncesi giyim yardımında bulundu.

Umut Kervanı, Ramazan ayında “Gelin Yoksul ve Muhtaçlara Umut Olalım” sloganıyla maddi durumu el verişli olmayan ailelere yardım etmeye devam ediyor.

Mülteci ve fakir ailelere gıda yardımında bulunan Umut Kervanı, hayırseverlerin gönderdiği yardımlarla yüzlerce aileye bayram öncesi giyim yardımında da bulundu.  

Her geçen gün çalışma halkalarını genişleten Umut Kervanı, mazlum ve muhtaçların adeta umudu haline geldi.

Yaptıkları yardım hakkında açıklamada bulunan Batman Umut Kervanı Genel Sekreteri Faysal Rüzgar, bayram dolayısıyla kentte bulunan 200 ihtiyaç sahibi aileye giyim yardımında bulunduklarını söyledi. Rüzgar, düzenli olarak yaptıkları yardımların ise hayırseverler tarafından finanse edildiğini belirtti.

Rüzgar, “Mübarek Ramazan ayına girdiğimizden beri binlerce aileye gıda yardımımız oldu. ‘Yetim Giydirme Projesi’ kapsamında Batman’da 150 yetim ve mağdur çocuğa giyim ve ayakkabı yardımında bulunduk. Bugünde 200 ailemizi giydirmek üzere Umut Kervanına çağırdık. Yaptığımız yardımlar yıl boyunca kesintisiz devam etmektedir. Bizde 12 bin 500 kayıtlı yardıma muhtaç aile mevcuttur. Durumlarına göre bunların birçoğuna ayni ya da nakdi yardımda bulunuyoruz. Yardımlarımız her zaman devam ediyor. Bu nedenle hayırseverlerin gelip bizi ziyaret etmeleri yoksul ve mağdurlara bir el uzatmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bayram öncesi giyim yardımı alan fakir ve muhtaç aileler ise Umut Kervanına teşekkürlerini iletti.

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: Yüzlerce, aileye, giyim, yardımı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı