Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 10:14
 
Yurt Dışından Getirilen Telefon Harcı, 500 TL'den 1500 TL’ye Çıkarıldı
Yurt dışından gelen yolcuların, beraberlerinde getirdikleri cep telefonları için ödenen maktu bedeli, 500 TL’den 1500 TL’ye çıkarıldı. Maktu harçlarındaki artış 200 oldu.
TEKNOLOJİ Haberi


Ülkemizde cep telefonu, tablet ve bilgisayar fiyatlarının pek de makul seviyelerde olmadığı herkes tarafından biliniyor. Alternatiflerden biri olan yurtdışından cihaz getirme işlemi de sıkı denetimlere tabi tutuyorlar. Geçtiğimiz günlerde başkasının pasaportu üzerinden akıllı telefon alımını zorlaştıran bir yasa çıkmıştı. Şimdi de maktu harçlarında değişiklik yapıldı.

Ülkemizde “pasaporta işletmek” adıyla da bilinen yurtdışından yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı yeniden belirlendi. Bu konuda alınan karar, Resmi Gazete’de yayınlandı.

Yeni kararla, Harçlar Kanunu’na bağlı (8) sayılı tarifenin altında yer alan ‘VIII- Yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı’ başlıklı bölümde, (1) numaralı fıkrada yer alan maktu harç tutarı 1500 lira olarak değiştirildi.

Böylelikle maktu harcı, son bir yılda ikinci kez artmış oldu. Daha önce de 8 Kasım 2018’de yayımlanan bir kararla maktu harcı 170,7 liradan 500 liraya yükseltilmişti. Bugün yayımlanan karar, yarından itibaren yürürlüğe girecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yurt, Dışından, Getirilen, Telefon, Harcı,, 500, TL'den, 1500, TL’ye, Çıkarıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı