Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 10:21
 
YouTube abone sayısı kısıtlaması resmen başladı!
Instagram’ın fotoğraf ve videoların beğeni sayılarını gizlemeye başlamasından sonra, benzer bir hamle YouTube’dan geliyor. Instagram’daki gibi bir kısıtlama olmasa da, YouTube abone sayısı kısıtlaması resmen duyuruldu.
TEKNOLOJİ Haberi


YouTube bu değişikliği kısaltılmış abone sayıları olarak adlandırıyor. Bunu bir örnek ile açıklamak gerekirse: hali hazırda bir kanalın abone sayısı 1,234,567 şeklinde gösterilirken, değişiklik sonrasında 1.23 milyon olarak görüntülenecek.

YouTube abone sayısı kısıtlaması hızla yayılıyor!

Bu değişiklik ilk olarak Mayıs ayında duyurulmuştu, detayları bugün itibariyle açıklandı. YouTube böyle bir değişikliğe gitmesinin ana nedeni olarak, özellikle yüksek abone sayısına sahip olan kanalların canlı olarak izlenmesini gösteriyor.

Herhangi bir olay veya video sonrasında YouTuber’ların abone sayılarında ciddi yükselişler veya düşüşler görülebiliyor. Bu durumun ciddi bir stres oluşturduğu ve abone sayılarını kısaltarak bunu bir nebze önleceklerini belirtiyorlar.

Bu değişiklik YouTube, Twitch, Instagram gibi platfomlardaki hesapların takipçi sayıları anlık gösteren Social Blade gibi platformların YouTube Veri API Hizmeti için de geçerli. Yani, kısaltılmış abone sayılarına tam olarak geçiş yapıldığında, Social Blade üzerinden canlı takip yapmak mümkün olmayacak.

Tabi, içerik oluşturucular net takipçi sayısını YouTube Studio ve Analyticsüzerinde açıkça görebilecek. 

 

Kaynak: () - shiftdelete.net Editör:
 
Etiketler: YouTube, abone, sayısı, kısıtlaması, resmen, başladı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı