Haber Detayı
01 Ağustos 2018 - Çarşamba 12:31
 
YKS kontenjan ve program kılavuzu yayınlandı
​ÖSYM, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunu yayınladı.
EĞİTİM Haberi


ÖSYM, 2018- Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunu yayınladı.

Buna göre, 2018-YKS tercih işlemleri, 7 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak. Adaylar tercihlerini, 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’ninaday işlemleri sisteminden  T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

Adaylar,2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna yine aday işlemleri sisteminden erişebilecekler. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekiyor.

Adaylar, ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalı.

Adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminden açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalı.

Ayrıca, başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak. 

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekiyor.

T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır. 

2018-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna erişmek için tıklayınız. 

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: YKS, kontenjan, ve, program, kılavuzu, yayınlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı