Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 09:38
 
Yeşilay'dan Mahkumlara Ney Dinletisi
Yeşilay Mardin Şubesi ile Midyat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen bağımlılıklarla mücadele seminerinde hükümlülere ney dinletisi yapıldı.
GÜNCEL Haberi


Midyat Denetimli serbestlik Müdürlüğü’nün daveti üzerine müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde bağımlılıklar ve zararlı alışkanlıklar anlatıldı.

Seminerde hazır bulunan Neyzen Selman Çaktır da hükümlülere ney dinletisi gerçekleştirdi.

Seminerde kısa bir konuşma yapan Yeşilay Mardin Şube Balkanı Lütfü Günlüoğlu, bağımlılıklar ile mücadelenin çok önemli olduğunu, bağımlı olan kişilerin sadece kendilerine değil, ailelerine ve tüm topluma zarar verdiklerini ve bir an önce kurtulmaları gerektiğini, anlattı.

Neyzen Selman Çaktır da ney dinletisinden önce yaptığı konuşmada “Müzikle tedavi geçmişten günümüze atalarımız tarafından da uygulanan bir yöntem ve bu yöntemin en büyük destekçilerinden biri de ünlü Türk bilgini Farabi’dir. Belki de birçoğumuz Türk müziği makamlarının bu yönünü bilmiyoruz. Türk musikisi makamlarının insan üzerinde fiziki, psikolojik, duygusal etkileri olduğu yaklaşık bin yıldan beri düşünülmektedir” dedi.

Midyat denetimli serbestlik toplantı salonunda gerçekleştirilen programda hükümlülerin yanı sıra Denetimli Serbestlik Müdürü Serdar Erdoğan ve kurum personeli de hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yeşilay'dan, Mahkumlara, Ney, Dinletisi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı