Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 00:24
 
Yarışmanın ödülleri sahiplerini buldu
Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, görsel ve edebi alanda düzenlenen “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışması birincileri ödüllerini aldı.
GÜNCEL Haberi


Mardin Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Şube Müdürü Tekin Oruç, Şube Müdürü Orhan Barca, Yeşilay Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Ödül töreni öncesi Yeşilay’ın bilgilendirici broşürleri misafirlere dağıtıldı.

“Felaketten önce tedbir almak daha etkilidir”

Yeşilay Mardin Şube başkanı Lütfü Günlüoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirilmeleri amacıyla proje hayata geçirildi. Bu vesile ile dereceye giren öğrencileri ödüllendirmek istedik. Büyük ödülümüz ise Yeşilay genel merkezinde sahiplerini bulacak. Burada Yeşilay’ın amacı öğrencilerimiz arasında farkındalık oluşturarak, nihai hedefimizde gençliğimizin sağlığını korumak vardır. Yani hastalanmadan tedbir almayı tavsiye diyoruz. Felaketten önce alınacak bir tedbir felaketten önce alınacak yüz tedbirden daha etkili ve önemlidir.’’

“Yeşilay’ın çalışmalarını önemsiyoruz”

Mardin Milli Eğitim İl Müdürü Sarı ise, “Bağımlılıkla mücadelede en büyük görevlerden biri anne-baba ve öğretmenlerimize düşmektedir. İlimizde 200 bini aşkın öğrencimiz var. Çocuklarımızı hepsini bağımlılıklardan uzak tutmaya çabalıyoruz. Bu konuda Yeşilay’ın çalışmaları takdire şayandır ” dedi.

Başarı gösteren öğrenciler hediye çeklerini İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Yeşilay Mardin şube başkanı Lütfü Günlüoğlu’nun elinden aldılar. Öğrencilere başarı belgeleri ve çeşitli hediyeler de takdim edildi.

Ödül töreni öğrenci ve veliler ile çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yarışmanın, ödülleri, sahiplerini, buldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı