Haber Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 00:40
 
WhatsApp Web nedir? Nasıl kullanılır?
Dünyanın en yaygın anında mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. Bu yazımızda WhatsApp Web nedir ve Nasıl kullanılır sorularına yanıt veriyoruz.
TEKNOLOJİ Haberi


Her ne kadar akıllı telefonlar için geliştirilmiş olsa da anında mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. Bu çok güzel bir özellik zira uzun yazışmalarda cep telefonu üzerinden tek tek harf girerek yazmak o kadar da eğlenceli olmuyor. Ayrıca elinizde telefon sürekli bir şeylere meşgul olmak can sıkıcı olabiliyor.

İşte bunun farkında olan WhatsApp, 2015 yılında tarayıcı üzerinden kullanılabilen Web sürümünü tanıtmıştı. Aradan bir yıl geçtikten sonra 2016 yılında ise uygulamanın bilgisayar sürümü de duyuruldu. Günümüzde uygulamanın üyeleri her iki yöntemi de kullanarak WhatsApp'ı bilgisayar üzerinden kullanabilirler.

WhatsApp bilgisayarda nasıl kullanılır? Birinci yöntem: Web sürümü.

İlk olarak tarayıcı üzerinden kullanabildiğimiz WhatsApp web sürümü ile ilgili bilgi verelim. WhatsApp Safari, Chrome, Opera veya Firefox tarayıcıları üzerinden kullanılabiliyor. WhatsApp Web'i kullanmak için bilgisayarımızda bir tarayıcı sekmesi açıyoruz. Ardından tarayıcının adresine web.whatsapp.com yazarak ilgili sayfaya gidiyoruz. WhatsApp Web sayfasına girdiğimizde aşağıda QR kod bulunan görüntü ile karşılaşıyoruz.

Ardından telefonumuzdaki WhatsApp'ı açıyoruz. Sağ üst köşede bulunan üst üste 3 noktaya dokunup açılan menüde WhatsApp Web seçeneğine tıklamamız gerekiyor. Buraya girdiğimizde ise en son bilgisayar üzerinden yaptığımız girişleri görüyoruz (eğer girdiysek). Daha önce giriş yaptığımız bir bilgisayar ya da tarayıcı varsa ve bizyeni bir tarayıcı kullanmak istiyorsak telefonumuz üzerinden bu menüde yer alan 'Bütün bilgisayarlardan çık' komutunu kullanmamız gerekiyor. Bu komutu vermeden yeni bir tarayıcı ya da WhatsApp Web açmamız mümkün olmayacaktır. Eğer daha önce giriş yaptığımız bir oturum yoksa bu menüde doğrudan bir QR kod tarayıcı karşımıza çıkıyor.

Bu QR kod tarayıcıya az önce açtığımız WhatsApp Web sayfasındaki QR kodunu okutarak (elimizdeki telefonu ekrana doğru tutmamız gerekiyor) uygulamamızı tarayıcı üzerinden kullanmaya başlıyoruz.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: WhatsApp, Web, nedir?, Nasıl, kullanılır?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı