Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 13:34
 
Vatandaşlar hizmet bekliyor, belediye park isimlerine takıldı
31 Mart 2019 yerel seçimleri üzerinden yaklaşık 3 ay geçerken henüz elle tutulur bir hizmet gerçekleştirmeyen Kızıltepe Belediyesi Haziran ayı Meclis olağan toplantısında Kayyum tarafından isimleri değiştirilen parklara yeniden isim verilmesini gündeme taşıdı.
GÜNCEL Haberi


Kızıltepe Belediyesi Meclisinin Haziran ayı Meclis Gündeminin olağan toplantısının ilk birleşimi Belediye Meclis Salonunda başladı. Kızıltepe Belediyesi başkanı Nilüfer Elik Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında vatandaşların beklediği asıl ve acil hizmetler yerine kayyum tarafından ilçe sınırları içerisinde bulunan ve isimleri değiştirilen 4 parka yeniden isim verilmesi Ekoloji ve Trafik Komisyonu’nda görüşülmek üzere oy çokluğuyla kabul edildi.

Meclis gündeminde, Kızıltepe ilçesi sınırları içerisinde engelli vatandaşlar için Engelsiz Yaşam Parkı’nın yapılmasının komisyona gönderilmesi için yapılan oylama oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda meclis gündemine alınan maddeler arasında, Koçhisar Mahallesi’nde yapılacak olan 2 yeni park ve yol yer aldı. Park alanlarının 1500 ve 936 metrekare alanları kapsayan parkların Mardin Büyükşehir Belediyesi yetki alanına girdiği için Mardin Büyükşehir Belediye Meclisine havale edilmesi oy birliğiyle kabul edilmesi yanı sıra mahalle ayrımı konulu vatandaşların talebi ve imar plan değişikliği maddeleri de ele alındı. Meclis toplantısı bir sonraki birleşimde devam etmesi kararı alınarak, sonlandırıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Vatandaşlar, hizmet, bekliyor,, belediye, park, isimlerine, takıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı