Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:37
 
“Üniversite Tercih Günleri” bilgilendirme stantları yoğun ilgi gördü
Uluslararası Final Üniversiteleri tarafından organize edilen Vakıf Üniversiteleri, Yurt Dışı Üniversiteleri ve Mardin Artuklu Üniversitesi’nin yer aldığı, “Üniversite Tercih Günleri” bilgilendirme stantları yoğun ilgi gördü.
EĞİTİM Haberi


23-29 Temmuz tarihleri arasında Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü fuaye alanında gerçekleştirilen “Üniversite Tercih Günleri” tanıtım etkinliklerine katılan Mardin Artuklu Üniversitesi temsilcileri tarafından 2019 TYT, AYT ve YKS puanları ile tercihte bulunmak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sunuldu.

Üniversite standında çift anadal, yandal, yatay ve dikey geçiş, burs olanakları, taban puanları, tercih ve sıralama gibi üniversite eğitimini kapsayan tüm konularda detaylı bilgiler verildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin eğitim imkânları hakkında bilgi almak üzere tanıtıcı materyallerin sergilendiği fuarda öğrenci, rehber öğretmen ve velilere Mardin Artuklu Üniversitesi’nin Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında bulunan bölüm ve programları hakkında ayrıntılı sunumlar yapılarak, üniversitenin eğitim imkânları bütün yönleriyle anlatıldı.

Fuarda; köklü medeniyetlerin birikimlerini taşıyan şehri ile bütünleşmiş olan Mardin Artuklu Üniversitesi’nin; diller, dinler, güzel sanatlar, mimari gibi araştırma alanlarında öne çıkan dünya çapında etkili bir bilim ve irfan yuvası olmasının ayrıcalıklarına da değinildi.

Üniversitenin bünyesine kazandırdığı yeni fakülte ve bölümlerle Mardin’e katma değer kattığına işaret eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, eğitime yapılan yatırımların bir şehrin ve ülkenin kalkınması için yapılacak en önemli faaliyet olduğunu belirterek Artuklu Üniversitesi bünyesinde uzman çok sayıda yerli ve yabancı akademisyen ile kaliteli, seçkin eğitim verildiğini söyledi.

Rektör Ağırakça, öğrencilerin üniversite tercihlerine etki eden öncelikli nedenleri hakkında bilgilenmek ve Mardin Artuklu Üniversitesinin kurumsal kimliği, eğitim ve sosyal olanaklarının yanı sıra fakülte, bölüm ve yüksekokullarıyla ilgili bilgileri geniş bir öğrenci kitlesine ulaştırarak, fark etmelerini, benimsemelerini ve desteklemelerini sağlamada tanıtım faaliyetlerinin önemine değindi.

Üniversitenin fakülte, bölüm ve eğitim programlarıyla ilgili bilgi vererek sözlerini sürdüren Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, “Sosyal Bilimler alanında sayılı üniversiteler arasında yer alan üniversitemiz son dört yılda BESYO, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Yüksek Lisans ile birlikte 107’ye ulaşan yeni bölüm ve programla daha da zenginleşmiştir. 2019-2020 Öğretim yılın da yeni açılan 16 bölüm ve program ilk kez öğrenci kabul edecek.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Üniversite, Tercih, Günleri”, bilgilendirme, stantları, yoğun, ilgi, gördü,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı