Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 11:47
 
Umut Kervanı yardımlarını sürdürüyor
​Umut Kervanı, nisan ayında gıda, giyim ve beyaz eşyadan oluşan yardımları yüzlerce muhtaç aileye ulaştırdı.
GÜNCEL Haberi


Umut Kervanı nisan ayı içerisinde yaptığı yardımlarla yüzlerce ailenin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Diyarbakır Umut Kervanı, nisan ayı içerisinde fakir ve mağdur ailelere yaptıkları yardımların faaliyet raporunu açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elilçi, nisan ayı içerisinde toplam 113 bin 67 TL tutarında yardım yaptıklarını belirtti.

Elilçi, "Mübarek Ramazan ayının yaklaştığı bu günlerde fakir ve mağdur ailelere yardım etmenin ehemmiyetini daha fazla idrak etmekteyiz. Bu anlamda işimize olan iştiyakımız fazlalaşmaktadır. Fakir ve mağdurların mübarek Ramazan ayını bir nebze de olsa rahat geçirebilmeleri için tüm varlıklı ve hayırsever kardeşlerimizi yardıma davet ediyoruz." dedi.

Elilçi, nisan ayı içerisinde 254’ü Suriyeli olmak üzere toplamda 996 aileye gıda, giyim, kırmızı et ve züccaciye yardımı yapıldığını dile getirdi.

Batman'da 112 aileye yardım yapıldı

Batman Umut Kervanı, derneklerinin nisan ayında yaptıkları faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Umut Kervanı, nisan ayında toplam 112 aileye 22 bin 502 TL değerinde yardım yapıldığını belirtti.

Açıklamada, "Batman Umut Kervanı 2018’in nisan ayında birçok mağdur ve muhtaç aileye yardım elini uzattı. Nisan ayı içerisinde bizde kaydı bulunan mağdur ve muhtaç 100 aileye 20 bin 870 TL nakdi yardımımız oldu. Ayrıca 9 mağdur ve muhtaç aileye 807,75 TL değerinde daha önce hazırladığımız temel gıda yardım paketi dağıtımımız oldu. 2 mağdur ihtiyaç sahibi aileye de 590 TL değerinde ev eşyası yardımımız oldu. Bir mağdur ihtiyaç sahibi aileye de 235 TL değerinde giyim yardımımız oldu. Genel toplamda 112 ihtiyaç sahibi aileye 22 bin 502,75 TL değerinde ayni ve nakdi yardımımız oldu." denildi.

Açıklamanın devamında hayırseverlere çağrıda bulunan Umut Kervanı, "İçinde bulunduğumuz mübarek üç aylar hatırına; hayırseverlerimizin biraz daha duyarlı olup, mağdur ve muhtaçların ihtiyaçlarını karşılamamız için bizimle dayanışma içerisine girip yardım etmelerini bekliyoruz. Bizler zenginle fakir arasındaki köprü görevini yürütüyoruz. Gelin hep birlikte yoksullara yardım elimizi uzatıp, sahip çıkalım onları sevindirelim." İfadelerine yer verdi. 

Van Umut Kervanı’ndan beyaz eşya yardımı

Van Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Van’da bulunan 10 ihtiyaç sahibi aileye beyaz eşya yardımında bulundu.

Konuyla ilgili Açıklamalarda bulunan Van Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yıldırım , "Beyaz eşya ihtiyacı olan ailelerimiz vardı. Tespitini yaptık ve on ailemize çamaşır makinası, fırın, buzdolabı, halı ve farklı ev eşyası yardımında bulunduk. Bu ailelerin gıda, giyim, beyaz eşya ve ev ihtiyaçlarını da gidermeye çalışıyoruz. Bu şekilde dönemsel yardımlarımız oluyor." ifadelerini kullandı.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Yıldırım, "Ramazan ayı geldi. Sadaka, fitre ve zekâtı olanlara talibiz. İhtiyaç aile sayısı çok fazla. Van'da 6 bine yakın aile müracaat etmiş durumda ve halen devam ediyor. Bu aileleri ramazan ayında onları yalnız bırakmayalım, onların ihtiyaçlarını karşılayalım. Hayırseverlerden, esnaflardan destek bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Silopi'de yetim ve öksüz kardeşlere yardım

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü olan Umut Kervanı, Şırnak’ın Silopi ilçesinin Başverimli beldesine bağlı Başköy köyünde yetim ve öksüz kardeşlere gıda yardımında bulundu.

Yardım dağıtımın ardından açıklamada bulunan Umut Kervanı'nın Silopi'deki temsilcilerinden Kamil Bayar, "Muhtaç aileye yardım paketlerimizi getirdik. Biz istiyoruz ki esnafımız, halkımız ve yetkililer bu aileye sahip çıksın. Hiç kimseleri yok ve yardımlara muhtaçlar. Ne eşleri ne de anne babaları var." diye belirtti.

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: Umut, Kervanı, yardımlarını, sürdürüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı