Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 14:44
 
Türk Kızılayı Derneği Artuklu Şubesi Kuruldu
Türk Kızılayı Derneği Artuklu şubesi gerçekleştirilen genel kurul toplantısı ile Mardin’de kuruldu. Kızılay genel merkezi tarafından ataması gerçekleştirilen başkan Metin Değer Tek liste ile gidilen olağan genel kurulda Türk Kızılay Derneği Artuklu Şubesi Başkanı seçildi.
GÜNCEL Haberi


Yeşilay’ın çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen genel kurula Kızıltepe ilçe Müftüsü Masum Taşçı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kızılay Artuklu şubesi delegeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda divan teşekkülü gerçekleşti. Divan başkanlığına seçilen Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu açılış konuşmasında “Kızılay ilk olarak 1868 tarihinde “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” adıyla kuruldu. Birçok isim değiştirdikten sonra Cumhuriyet sonrası “Kızılay” adını aldı. Bu gün gerçekleştirdiği misyonlar ile insanlık adına gerçekleştirdiği iyi işlerden dolayı Yeşilay’la kardeş dernek olarak görüyor, çalışmalarına elimizden geldiğince katkıda bulunacağımızı belirtmek istiyorum.” Dedi. Başkan Günlüoğlu Konuşmasının ardından Kızılay Artuklu Şube başkanlığı görevini devralan Metin Değer’e muvaffakiyetler diledi ve gündem maddelerine geçildi.

Genel kurul sonunda söz alan Eski Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Derviş “Kızılay Türkiye’nin taraf olduğu tüm savaşlarda, cephe gerisinde seyyar ve sabit hastaneler kurmuş, hasta taşıma servisleri açmış, hastane gemileri donatmış, hemşireler ve gönüllü hasta bakıcıları yetiştirmiştir. Bu yönüyle tarihimizdeki yeri bizler için ayrıdır.” Dedi.

Açılış konuşmaları ve genel kurul tutanaklarının okunmasının ardından oylamaya geçilerek yeni yönetimin seçimi gerçekleştirildi. Göreve getirilen yönetim adına teşekkür konuşması yapan Başkan Metin Değer “Genel kurula katılan ve bizlere bu zorlu görevi tevdi eden bütün delegelere teşekkür ediyoruz. Bildiğiniz gibi Kızılay onyıllardır ihtiyaç sahiplerine ve korunmaya muhtaç insanlara yardım sağlama, toplumda yardımlaşmayı arttırma ve güvenli kan teminini gerçekleştirme, afet ve olağanüstü durumlarda kurumsal becerisi ile organizasyon görevlerini üstleniyor. Bu bayrağı Mardin’de de dalgalandıracak siz gönül insanlarının da desteği ile bu iyilik hareketinin bir parçası olacağız inşallah.”dedi. Program, katılımcıların hatıra fotoğrafı çekmesi ile son buldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Türk, Kızılayı, Derneği, Artuklu, Şubesi, Kuruldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı