Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 14:15
 
TOKİ Savur’da, ‘Yeni Bir Savur’ için, yer tespiti yapıldı
TOKİ tarafından Savur'un Dilbe mevkiinde yapılacak olan konutların blok yer tespiti yapıldı.
GÜNCEL Haberi


TOKİ tarafından, Kaplan Mahallesinde yapılacak olan konutların tanıtım, lansman ve yer tespiti töreni düzenlendi.

Konutların yapılacağı alanda, Toplu Konut İdaresi'nden Uzman Mahmut Özel, TOKİ olarak şimdiye kadar Mardin ilimizin Midyat, Kızıltepe, Artuklu ve Nusaybin ilçelerinde konut üretimi gerçekleştirdiğini söyledi. Özel, " Savur ilçemize 151 adet konut 1 adet cami ve 1 adet ticaret merkezi inşa edeceğiz. Yerel ve yatay mimari ile inşa edeceğimiz projemiz semt sakinlerinin iç içe olduğu mahalle kültürünü yansıtacak yeni bir yaşam alanı olacaktır." dedi.

Yeni Bir Savur’ için, ‘Yeni İlçe Merkezi’

Savur Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi ve Yapı Uzmanı Oğuzhan Sönmez Kaya ise, ‘Yeni Bir Savur’ için, ‘Yeni İlçe Merkezi’ kapsamında, İlçemizde inşa edilecek TOKİ Projesi ilçemize ve ülkemize hayırlı olasını temenni ettiğini söyledi. Kaya, “Yeni bir Savur'u hep birlikte inşa etmek için, yerel ve yatay mimari ile inşa edilecek projemiz semt sakinlerinin iç içe olduğu mahalle kültürünü yansıtacak yeni bir yaşam alanı olacaktır. TOKİ tarafından yapılacak olan konutların ön fizibilite çalışmalarına ilişkin, TOKİ yöneticileri ilgili arazi üzerinde blok yerleşim tespit çalışmaları gerçekleştirdik. Memleketin ekonomik çıkarlarının muazzam bir ölçüde harekete geçecek ve yeni ’Yeni İlçe Merkezi’ ilk adımı olacak TOKİ projesinin ilçeye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizlere desteğini esirgemeyen ve törene katılan herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Törene Savur ilçe Başkanı Ensari Kavak, Savur Belediye Başkanı adayı Oğuzhan Sönmez Kaya, Kadın Kollaı Özlem Mutlu Araz, Yüksek İnşaat mühendisi Aslı Arslan, Toplu konut idaresinden Uzman Mahmut Özel ve çok sayıda vatatndaş katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TOKİ, Savur’da,, ‘Yeni, Bir, Savur’, için,, yer, tespiti, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı