Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 14:59
 
TKDK Çalışanlarına kişisel eğitim
TKDK Mardin İl Koordinatörlüğü tarafından, Dicle Kalkınma Ajansı´nın “Teknik Destek Programı” kapsamında Ajans´a sundukları “Profesyonel Hizmet için Personel Eğitimi” projesiyle kurum çalışanlarına kişisel gelişim eğitimi verildi.
GÜNCEL Haberi


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mardin İl Koordinatörlüğü´nün Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından desteklenen “profesyonel hizmet için personel eğitimi”projeleri kapsamında TKDK Mardin Koordinatörlüğü personellerine yönelik 48 saatlik NLP Odaklı Kişisel Gelişim Eğitimi gerçekleştirildi.

TKDK toplantı salonunda yapılan eğitim iş yoğunluğu göz önünde bulundurularak personelin iş süreçlerinin olumsuz etkilenmemesi için günde dört saat olacak şekilde toplam 12 gün sürdü. Eğitim, Mit Akademiden Eğitmen Müzeyyen Özkır tarafından otuz kişiden oluşan personele verildi. Eğitimin ardından DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ile TKDK Mardin İl Koordinatörü Erdal Çelik tarafından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dicle Kalkınma Ajans´ı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Ajans´ın Teknik Destek Programı amacının bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeni ile hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak olduğunu söyledi. Bu doğrultuda Bölgede faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları, özel kesim, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin kurumsal, beşerî altyapılarının geliştirilmesi ve iş birliği kapasitesinin artırılmasını hedeflediklerini belirtti. Altındağ “Ajansımız gibi proje desteği veren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Mardin Koordinatörlüğü personeline bu eğitimin verilmesine destek olmak bizlere ayrı bir mutluluk vermiştir. Bundan sonrada farklı kulvarlarda benzer iş yapan DİKA ve TKDK´nın iş birliğinin daha da ileriye taşınması temennisiyle bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitimin sonunda NLP Odaklı Kişisel Gelişim konusunda bilgi sahibi olan otuz kişilik TKDK Mardin Koordinatörlüğü personelinin daha verimli ve kaliteli hizmet vermesi hedeflendiği Kurum´un uyguladığı programlarda proje sayısının artarak Mardin´in ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlaması beklendiği kaydedildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TKDK, Çalışanlarına, kişisel, eğitim,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı