Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 17:04
 
Tekstilciler Başkan Veysi Şahin’i Ziyaret Etti
Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (MARGİSAD) başkanı Halil El ve tekstil sektörü işverenleri tarafından Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi


Ziyarette tekstil sektörünün sorunları, işçi durumu, istihdam ile bu alanda yaşanan genel sorunlar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Belediye Başkanı Veysi Şahin, tekstilcilerin Midyat’ta istihdama büyük katkı sunduklarını ifade ederek, ilçemizde istihdama büyük katkı sağlayarak işsizlik oranını düşürdüklerini söyledi. Başkan Şahin, “Daha önce birçok arkadaşımızı iş yerinde ziyaret etmiştik. Birçok aile bu sayede geçimini sağlıyor. Hepiniz insanlarımız çok büyük katkılar sunuyorsunuz. " dedi.

Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (MARGİSAD) başkanı Halil El ise, Midyat'a yatırım yapan tüm arkadaşlarımız birer Midyat aşığıdır. Bizim sektörümüzün sorunları çok fazla. Kalifiye eleman yetiştirmede sorunlar yaşanıyor. Sadece Midyat ilçemizde 76 adet tekstil firması var. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı marka üretiliyor. " şeklinde konuştu

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Tekstilciler, Başkan, Veysi, Şahin’i, Ziyaret, Etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı