Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 12:40
 
TDV’den “Yazımda Kardeşlik Var” Projesi
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde yürütülen “Yazımda Kardeşlik Var” projesi kapsamında, Doğu ve Güneydoğulu terör mağduru ailelerin çocukları ile Ege ve Marmara bölgesinde eğitim gören orta öğrenim öğrencilerine yönelik yaz kampı düzenliyor.
GÜNCEL Haberi


Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek ve 3-24 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan “Yazımda Kardeşlik Var” projesi kapsamında, “doğudan batıya, batıdan doğuya sloganıyla” 600 erkek, 600 kız olmak üzere toplam 1200 öğrenci İstanbul ve Van’da düzenlenen programlara katılacak.

2016 yılında terör mağduru çocuk ve gençlere yönelik manevi destek verme amacıyla başlatılan ve değerler eğitimi, çeşitli kültürel etkinliklerle kültürel bir kaynaşma ortamı sağlayan programa bu yıl Aydın, Çanakkale, Edirne, İzmir, Kırklareli, Manisa, Muğla, Tekirdağ illerinden eğitim gören orta öğrenim öğrencileri de katılıyor.

Ege ve Marmara bölgesindeki illerde eğitim gören ortaöğrenim öğrencilerinin Van’da, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde eğitim gören öğrencilerin ise İstanbul’da konaklayacağı programda öğrenciler dini bilgilerin verildiği derslerin yanı sıra kültür, sanat ve spor etkinliklerine de iştirak etme fırsatı bulacak.

Mardin, Çanakkale, Edirne, İzmir, Kırklareli, Manisa, Muğla, Tekirdağ, Ağrı, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Hakkari, Aydın, Muş, Siirt, Şırnak ve Van gibi illerden ortaöğrenim öğrencilerinin katılacağı “ Yazımda Kardeşlik Var” yaz kampına öğrenciler kadar aileler de büyük ilgi gösteriyor ve her geçen gün katılım için talep artıyor.

Gönül coğrafyamızın kültürel özellikleri ile öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan yaz kampında öğrenciler özellikle ilim, edebiyat, sanat, spor dünyasından tanışmayı istedikleri şahsiyetlerle de bir araya gelme fırsatı yakalayacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TDV’den, “Yazımda, Kardeşlik, Var”, Projesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı