Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 12:10
 
Tarım Hayvancılık Fuarı ziyaretçi rekoru kırdı
​8 Nisan Pazar günü sona eren Diyarbakır 9’uncu Tarım Hayvancılık Fuarı, 14 bin 300 kişi tarafından ziyaret edilerek ziyaretçi rekoru kırdı.
EKONOMİ Haberi


Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi (TÜYAP) tarafından 4 Nisan Çarşamba günü açılan ve 8 Nisan Pazar günü sona eren Tarım Hayvancılık Fuarı, 14 bin 300 kişi tarafından ziyaret edilerek ziyaretçi rekoru kırdı.

Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı’nın geçen yıla oranla katılımcı ve ziyaretçi sayılarında rekor kırdığını belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, bunun tarım sektöründe bölgedeki en büyük buluşma olduğunu söyledi.

Alagöz, "Sektörün bölgede beklenen buluşması haline gelen ve firma sayısı olarak geçtiğimiz yıla göre yüzde 34 büyüyerek 122 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla bu sene dokuzuncu kez düzenlenen fuar, ziyaretçi sayısını da geçtiğimiz yıla göre yüzde 11 arttırarak, yurtiçinden 24 ilden gelen ilgililer ile yurtdışından Irak ve İran’dan gelen toplam 114 bin 300 kişi tarafından ziyaret edilerek, tarım ve hayvancılık sektörlerine büyük ivme kazandırdı." dedi.

Tarım sektöründe sürdürülebilir bir gelişme ve kalkınma sağlayabilmek için fuarların önemine dikkat çeken Alagöz, "Tarımsal Mekanizasyon ve Teknolojileri, Hayvansal Üretim Makineleri, Sera Teknolojileri, Su ve Sulama Teknolojileri, Gübreler, Zirai İlaçlar, Tohum-Fide-Fidan ve Bahçecilik İlgili Teknolojiler, Ekolojik Tarım, Agro Bilişim, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri-İlaçları-Ekipmanları konularında onlarca ürün ve makinenin tarımsal ürün üreticilerinin ilgi ve beğenisine sunulduğu fuarda, yurtiçi ve yurtdışından gelen sektör ilgilileri ile katılımcı firmalar aynı çatı altında bir araya gelerek, ziyaretçiler yeni tarım teknoloji ve ürünleri ile tanışarak verimli iş görüşmeleri yapma fırsatı yakaladı ve tarım hayvancılık konusunda bölge yatırımlarına da ışık tutacak ticari bağlantılar yapıldı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: Tarım, Hayvancılık, Fuarı, ziyaretçi, rekoru, kırdı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı