Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 11:34
 
Suriyeli Sağlık Meslek Çalışanlarına Üreme Sağlığı Eğitimi Verildi
Mardin’de Göçmen Sağlığı Merkezlerinde hizmet veren Suriyeli sağlık çalışanlarına üreme sağlığı yöntemleri hakkında danışmanlık eğitimi verildi.
SAĞLIK Haberi


Mardin’de Göç sağlığı dairesi başkanlığı ile kadın ve üreme sağlığı dairesi başkanlığı koordinasyonunda geçici koruma altındaki Suriyelilere Sağlık hizmeti sunmak için göçmen sağlığı merkezlerinde görev yapan Suriyeli sağlık meslek çalışanlarına Doktor, Hemşire, Ebe’lere  üreme sağlığı hizmetlerine erişimin sağlanması, anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi ve kaliteli hizmet sunumunun gerçekleşmesinin sağlanması için bilimsel ve güncel gelişmeler ışığında bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla “Üreme Sağlığı Yöntemleri Danışmanlık Eğitimi”  verildi.

3 gün süren eğitimlerde Mardin, Malatya ve Bursa’dan gelen eğitimciler tarafından Batman, Elazığ ve Diyarbakır’dan gelen ve Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitimlere  Sağlık Bakanlığından Malatya ve Bursa  illerinden eğitimciler, Mardin halk sağlığı hizmetleri başkan yardımcısı Ahmet Doğan, personel ve destek hizmetleri başkan yardımcısı Bahattin Küçükaslan, toplum ve göç sağlığı birim sorumlusu şube müdürü Abdülhamit Ardıl, eğitim birim sorumlusu Uzm. Gurbet Kaya Ufak, Artuklu ilçe sağlık müdürlüğünde görevli Nesile Endes Sarıgül ve mardin’de göçmen sağlığı merkezlerinde görev yapan Suriyeli sağlık çalışanları katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Suriyeli, Sağlık, Meslek, Çalışanlarına, Üreme, Sağlığı, Eğitimi, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı