Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 14:02
 
Süleyman Çelik, Milletvekili Aday Adaylığı İçin Başvuru Yaptı
AK Parti 26. Dönem 3. sıra Milletvekili adayı Süleyman Çelik, 24 Haziran seçimleri öncesinde milletvekilliği aday adaylığı için başvurusunu yaptı.
POLİTİKA Haberi


24 Haziran'da yapılacak seçimler için Ak Parti'de Mardin’den milletvekili aday adaylığı için 26. Dönem 3. sıra Milletvekili adayı, işadamı ve kanaat önderi Süleyman Çelik, başvurusunu yaptı.

Aday adaylığı dosyasını Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri’ye teslim eden 26. Dönem 3. sıra Milletvekili adayı, işadamı ve kanaat önderi Süleyman Çelik, burada başvuruya ilişkin açıklamasında, “27. Dönem milletvekili aday adaylığı için bugün müracaatımızı yaptık. Rabbim hayırlara vesile kılsın inşallah. Bölgemizde ve ülkemizde ceyran eden hadiseleri dikkate alarak, bölgemizde varolan oluşumların karşısında ülkenin birlik, beraberliği ve bütünlüğünü koruma adına meydana gelen bütün ayak oyunlarına rağmen bizler AK Parti çatısı altında ülkemizi, bölgemizi ve bayrağımızı dimdik tutmak için bu bölgede var gücümüzle gayret etmeye devam edeceğiz.  Biz Ak Partinin bu ülkeye lazım olduğunu, bu bölgenin hassasiyeti ve geleceği olduğunu, hiçbir terör örgütünün, küresel gücün bu ülkenin rotasını değiştirmemek adına AK Parti saflarında kalması gerektiğine inan insanlardanız ve adaylardan bir tanesiyim. Dolayısıyla biz ülkemizi de, bölgemizi de, ilimizi de seviyoruz. İlimizin geleceğinin inşasında katkı sunmaya, turizm şehri olan ilimizin turizmde daha ileri mesafeler kat etmeye, ileri mesafelere gitmeye ve tarım sektörünün de daha uygulanabilir, ekilebilir alanların meydana gelmesi ve tarımın çeşitliğinin önünü açılması için hem tarım hem turizm alanında ülkeye, partiye katkı sunma adına biz gayretlerimizi sürdüreceğiz. Rabbim hayırlı kılsın diyoruz. Partimiz, ülkemiz, milletimiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği rotanın arkasında, rotadan şaşmadan bu ülkenin birlik ve beraberliğini küresel güçlere karşı, ülkemizin üzerinde oynan bütün oyunlara karşı dimdik reisimizin, dünya liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında, yanında durmak için var olan gücümüzle tekrar AK Parti’den aday adayı oldum. Ve halkımızın dua ve desteğine ihtiyacımız vardır.” dedi.

Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Çelik’i tebrik eden İl Başkan Yardımcısı Bahattin Uncu, “Süleyman beyi tebrik ediyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun. 27.Dönem Milletvekili aday adaylığı için başvuru yapmış bulunmaktadır.  Daha önce de aday listesinde yer aldı fakat kısmet olmadı. İnşallah bundan sonraki dönemlerde hayırlısı neyse onun olmasını teminin ediyoruz. Ülkemizin geçirdiği bu sıkıntılı dönemde kendisinin milletvekilliği için başvurusunda takdir ile karşılıyoruz, tebrik ediyoruz.  Allah kendisine, memleketimize ve Mardin’imiz için hayırlı olanı nasip etsin diyoruz. Aday adaylığı için 5’inci başvuruyu aldık. Ayın 28’ine kadar müddet var. Tabi erken seçim kararı alınması sebebiyle herkesin kendisine göre bir hazırlığı olması gerekiyor. Son iki gün içerisinde müracaatların artacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Mardin Arena/Mihdi Aydoğan

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Süleyman, Çelik,, Milletvekili, Aday, Adaylığı, İçin, Başvuru, Yaptı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı