Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 12:27
 
Sobacılar Çarşısında Yol Yapım Çalışması Başladı
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde MARSU, DEDAŞ ve doğalgaz çalışmaları sonrası bozulan yollarda parke çalışmaları başladı.
GÜNCEL Haberi


Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, MARSU, DEDAŞ ve doğal gaz çalışmaları sonrası merkez Sobacılar çarşısında Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kızıltepe Belediyesi tarafından başlatılan parke çalışmalarını yerinde inceledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kızıltepe Belediyesi olarak Sobacılar Çarşısındaki caddede parke çalışması başlattıklarını belirten Çam, “Bu caddede MARSU, DEDAŞ ve doğal gaz çalışmalarını bitirdiler, bizler de burada örnek bir cadde yaparak vatandaşımızın hizmetine sunacağız.  İlk görevlendirildiğimiz gün vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak adımlar atacağımızı, laf değil icraat ve hizmet üreteceğimizi söylemiştik. Bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık” dedi.

Kızıltepe’mizi daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğiz

Devletin ve bakanlıkların bütün imkanlarını seferber ederek hizmet üreteceklerini aktaran Çam, “Tabi önümüz kış mevsimi vatandaşımızın kışı rahat geçirebilecek pansuman tedbirlerle hizmetlerimiz devam etmektedir. Bahar ile birlikte çok ciddi bir seferberlik ilan ederek 45 ilden daha büyük ilçe olan Kızıltepe’mizi daha yaşanabilir bir ilçe haline getireceğiz. Yaşam seviyesi daha yüksek bir ilçe haline getireceğiz. Bu tarz hizmetler yapabilmek için hem maddi hem de zaman anlamın ihtiyaç doğuyor. Vatandaşlarımızdan biraz sabır bekliyoruz. Devletimizin bütün imkanlarını, bakanlıklarımızın imkanlarını seferber ederek vatandaşlarımıza paramız yok, bütçemiz yok demeyeceğiz hizmet üreteceğiz. İnşallah iki yılın sonunda Kızıltepe Belediyesinin sorumluluk alanları içerisindeki bütün sokaklarının sorunlarını bitireceğiz.  Artık yeşil alanlarla çalışan, hizmet üreten bir belediye haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

 50 bin metrekareyi 40 günde bitirmek

Kızıltepe’deki bütün caddelerde MARSU, DEDAŞ ve doğalgaz hepsinin birlikte çalıştığını altını çizen Çam, “İlk göreve geldiğimiz gün kurumlar olarak koordineli çalışacağımızı belirtmiştik. Bundan sonraki süreçte vatandaşımızın yoğun olduğu alanlarda bir kurumun bitirdiği yeri diğer kurumun öncelikleri arasına alıp hemen bitirmesi ve üst yapısı ile birlikte artık vatandaşımızın serzenişi olan birisi yapıyor birisi bozuyor serzenişini duymamak istiyoruz. Sobacılar Caddesi bitince ardından Kilise Caddesine geçeceğiz. Çünkü Kilise Caddesi nüfus yoğunluğu olarak çok önemli bir cadde.  Kilise Caddesi için sıfırdan parke yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz 2019 Aralık itibarı ile yaklaşık 50 bin metrekare alanda yeniden yapma ve bakım onarım çalışması gerçekleştireceğiz. Yani hedef 50 bin metrekareyi 40 günde bitirmek” şeklinde konuştu.

Çalışmaların başlaması nedeniyle memnuniyetlerini dile getiren esnaf ve vatandaşlar Belediye Başkan Vekili Çam’a teşekkür etti. Çam, esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorunları dinledi, çalışmaların kısa sürede bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sobacılar, Çarşısında, Yol, Yapım, Çalışması, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı