Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 18:25
 
Savcılıktan saldırıya uğrayan Avukatlar ile ilgili açıklama
Mardin'de 8 aylık hamile avukat Özlem Dündar ile eşi avukat İbrahim Dündar’ın 6-7 kişilik bir grubun saldırısına uğramasına ilişkin Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapıldı.
ASAYİŞ Haberi


Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, Mardin Barosu'na kayıtlı avukat çift İbrahim ve 8 aylık hamile Özlem Dündar çiftinin, takip ettikleri davanın tarafları tarafından evlerinin önünde saldırıya uğramasına ilişkin açıklama yaptı.

Savcılıktan yapılan açıklamada, “Mardin barosuna kayıtlı Av. İ. Dündar, eşi Av. Ö. Dündar ile yanlarında bulunan N.Güngör, R.Çoktan'ın bir grubun saldırısına uğrayarak yaralanmaları nedeniyle, Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına basın açıklaması yapmak gereği duyulmuştur. 17/09/2019 tarihinde saat: 22.30 sıralarında Mardin ili Ravza Caddesi üzerinde bulunan ikametine gitmekte olan Av. İ. Dündar, eşi Av. Ö. Dündar ile yanlarında bulunan N.Güngör, R.Çoktan'a 6-7 kişilik bir grubun saldırdığı, saldırıda aldıkları darbeler nedeniyle Av. İ. Dündar,, eşi Av. Ö. Dündar, ile yanlarında bulunan N.Güngör, R.Çoktan'ın BTM (Basit tıbbi müdahale) ile giderileceği şekilde yaralandıkları, Olayın Cumhuriyet Başsavcılığımıza bildirilmesi üzerine olayla ilgili derhal soruşturma işlemlerine başlanıldığı, olayın mahalli ve yakınlarında tespit edilen şüpheliler; A.T., Y.A. İle SSÇ (Suça Sürüklenen Çocuk) Ş.A. 'nın gözaltına alındığı diğer olay yerinden kaçan diğer şüphelilerin yakalanıp gözaltına alınması için kolluk birimine talimat verildiği, Gözaltına alınan A.T., Y.A. İle SSÇ (Suça Sürüklenen Çocuk) Ş.A.'nın Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan adli işlemlerinden sonra mevcut delil durumu itibarıyle SSÇ Ş.A. 'nın tutuklanması, A.T. ve Y.A.'nın Adli Kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılması için Mardin Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği, Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanması talep edilen SSÇ Ş.A. 'nın Adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldığı Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan bu karara itiraz edildiği, üst Mahkemece itirazımızın kabul edilerek şahısların tutuklandığı, Meydana gelen olayın Terör eylemi boyutunun olmadığı, yapılan ilk tespitlerde müşteki Av. İ. Dündar’ın takip ettiği bir dosyanın tarafı olan kişi yada kişilerin eylemi olduğu, olayın Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından çok yönlü olarak araştırıldığı, bu bağlamda soruşturma işlemlerinin hassasiyetle devam edildiği, Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur” denildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Savcılıktan, saldırıya, uğrayan, Avukatlar, ile, ilgili, açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı