Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 12:58
 
Sarı’dan Okullara Engelliler Haftası Ziyareti
Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Engelliler Haftası dolayısıyla Artuklu ilçesindeki bazı okulları ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi


Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Engelliler Haftası dolayısıyla Artuklu ilçesinde Fatih Ortaokulu, Sakarya Aycan Çaltekin İlkokulu ve Öğretmen Necmi Karataş Eğitim Uygulama Okulu’nda ziyaretlerinde bulundu.

İlk olarak Artuklu Fatih Ortaokulu’nu ziyaret eden Sarı, Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinin hazırladığı serginin açılışını yaptı. Öğrencilerin eserlerini inceleyen Sarı, eserler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Daha sonra Artuklu Sakarya Aycan Çaltekin İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı’nı ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Sarı, öğrencilerin Engelliler Haftası’nı kutlayarak okulda yapılan güzel çalışmalardan dolayı idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Son olarak ta Artuklu Öğretmen Necmi Karataş Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen öğrencilerin atölye çalışmalarını izledi.

Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Sarı, öğrencilerin Engelliler Haftası’nı kutlayarak öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Özel çocukların yetiştirilmesinde öğretmenlere büyü bir görev düştüğünü belirten Sarı: “Özel çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma kazandırılması için öğretmenlerimize büyük bir görev düşüyor, bu sorumluluk bilinciyle   öğretmenlerimizin ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inancım tam, bugüne kadar öğretmenlerimize yapmış oldukları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sarı’dan, Okullara, Engelliler, Haftası, Ziyareti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı