Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 14:01
 
'Rafadan Tayfa' Mardin’de çocuklara sağlıklı yaşamı anlatacak
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü obezite ile mücadele kapsamında toplumun bilinçlenmesi için temalı “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinlikleri düzenlenecek.
GÜNCEL Haberi


Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, obezite ile mücadele kapsamında, toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam hakkında duyarlılığın sağlanması, çocuklara yönelik sağlıklı yaşamın teşviki” konularında farkındalığın arttırılması amacıyla, toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme temalı “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinlikleri düzenleyecek.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, ilkokul öğrencilerinin katılımıyla 8 Mayıs 2018 tarihinde saat 11.00 ve 13.30’da iki seans şeklinde Artuklu Yeni Spor Salonunda “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinliği düzenlenecek. Bakanlık tarafından hazırlanan logo, afiş, broşür ve diğer dökümanların dağıtımının yapılarak öğrencilerin bilgilendirilmesi, afişlerin öğrencilerin görebileceği alanlara asılması planlandı.

Yapılacak etkinliklerin halka açık ve ücretsiz olduğu belirtildi.

Mardin Arena/Sevgi Aş

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 'Rafadan, Tayfa', Mardin’de, çocuklara, sağlıklı, yaşamı, anlatacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı