Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 13:11
 
'Postalın eksikse postal, parkan falan eksikse onu da gönderelim'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'a gidecek olmasına ilişkin "Şimdi duydum ki Hatay'a gidiyormuş. Hayırdır, günaydın ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim.
POLİTİKA Haberi


Olur ya parkan falan eksikse onu da gönderelim. Şunu bilmen lazım, bu ülkede biz askerimizle, doğduk askerimizle yürüyoruz. 'Afrin'de ne işiniz var, merkezine kadar sakın girmeyin' diyen siz değil miydiniz? Size rağmen Fırat Kalkanı Harekatı'nı yaptık. Bay Kemal'e rağmen Zeytin Dalı Harekatı'nı yaptık. Bu sabah itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 71" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

"BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETMİŞ OLMALI Kİ SANATÇILARIMIZA OLMADIK İFADELER İLE HAKARET ETMEYE KALKTILAR"

Hatay'daki karakol ziyaretine ilişkin, Erdoğan, "Hatay'da askerlerimize destek için bir sınır karakolumuzu ziyaret eden sanatçı, sporcu ve medya mensuplarımız ile buluşarak Mehmetçiklerimize moral verdik yanlarında olduğumuzu gösterdik. Tabi bu durum birilerini rahatsız etmiş olmalı ki oraya giden sanatçılarımıza olmadık ifadeler ile hakaret etmeye kalktılar. Gerek biz gerekse sanatçılarımız hak ettikleri cevabı kendilerine verdik. Buna rağmen hala nasıl olur da bu ülkenin bir sanatçısı, askerine desteğe giden sanatçıya kem söz söyleyebilir aklımız almıyor. Tabi şahsıma olan hakaretler yine tavan yaptı. Bütün bunlar karşısında maalesef zaman zaman bunlara gereken cevabı siz vermeyin biz verelim diyen arkadaşlarımız var. Tamam da sözün şiddeti önem arz ediyor. Bunlarla ilgili olarak şunu unutmayın ki; bulunduğumuz makam bu hakaretleri kabul eden makam değildir. Bulunduğumuz makam o kişilere akıllarının alacağı şekilde gerektiğinde cevabını vermesi gereken makamdır" diye konuştu.

"POSTALIN EKSİKSE  POSTAL PARKAN FALAN EKSİKSE ONU DA GÖNDERELİM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'a gidecek olmasına ilişkin Erdoğan, "Şimdi duydum ki Hatay'a gidiyormuş. Hayırdır, günaydın ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya parkan falan eksikse onu da gönderelim. Şunu bilmen lazım, bu ülkede biz askerimizle, doğduk askerimizle yürüyoruz. 'Afrin'de ne işiniz var, merkezine kadar sakın girmeyin' diyen siz değil miydiniz? Size rağmen Fırat Kalkanı Harekatı'nı yaptık. Bay Kemal'e rağmen Zeytin Dalı Harekatı'nı yaptık. Bu sabah itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 71. Herhalde gözyaşı dökmeyi de unutmazsın. Onlarla zaten kola kola gezdin, yürüdün. Şimdi bir de gözyaşı dökmeyi ihmal etme. Bunların dışında Kuzey Irak'ta etkisiz hala getirilen terörist sayısı 337. Bu da bitmedi, yurtiçinde etkisiz hale getirilenlerin sayısı 165. Bu mücadele kararlılıkla sonuna kadar devam edecek. Tek terörist bu ülkede kalmayana kadar mücadelemizi devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

"MİLLETİME ANLATAYIM Kİ BU ADAMIN NE OLDUĞUNU HERKES ANLASIN. CİBİLLİYETİNİ ANLASIN"

Erdoğan, "Biz şehitlerimizi, ailelerini yalnız koyamayız. Şehitlerimiz ile beraberiz. Bay Kemal ve işbirliği yapan koalisyon ortakları böyle bir derdi yok. Anlamazlar. Onların derdi bu ülkeyi bölmek, parçalamaktı. Bay Kemal sen Hakkari'de miting yaptığında bir tane Türk bayrağı var mıydı? O zaman işte bu malum partinin desteği ile gitti miting yaptı. Yapamazsın sen de o irade, güç yok. Sende o güç olsaydı biz seni orada bilir, tanırdık. 15 Temmuz'dan sonra kendisine Yenikapı için davet gönderdiğimde,  bize önce hayır dedi, baskılar aldı sonra geleceğine dair haber geldi. Bunları bilmemiz lazım. Bunları milletime anlatayım ki bu adamın ne olduğunu herkes anlasın. Cibilliyetini anlasın. Karakter başka bir meseledir. Hesabını sorma zamanı geliyor. Sandık önümüze geldiği zaman bunun hesabını sormaya var mıyız? Bu sözle lafla olmuyor. Bu çalışarak olacak, kapı kapı dolaşarak olacak" açıklamasında bulundu.

"MERSİN AKKUYU'DA 60 YILLIK RÜYA OLAN İLK NÜKLEER GÜÇ SANTRALİNİN TEMELİNİ ATTIK"

Erdoğan, "Salı günü ülkemiz açısından tarihi bir hadiseye şahitlik ettik. Türkiye'de bir ilk, bunu AK Parti iktidarı yapıyor. Mersin Akkuyu'da 60 yıllık rüyası olan ilk nükleer güç santralinin temelini Rusya Devlet Başkanı sayın Putin ile attık. 4 etabı olan bu güç santralinin yatırım bedeli yaklaşık 22 milyar doları bulacak. Akkuyu devreye girdiğinde Türkiye'nin elektrik tüketiminin yüzde 10'nunu tek başına karşılayacak. Gençlerimiz şu anda Rusya'da eğitim alıyor. Peyder pey gelmeye başladılar. Rusya ilke ticaret hacmimiz 22 milyar doları buldu. Ama hedefimiz 100 milyar dolar. Daha pek çok fırsat var" dedi.

"ÜÇÜNCÜSÜ İNŞALLAH TAHRAN'DA OLACAK"

Erdoğan, "Rusya ve İran ile Suriye krizinin çözümünde bir dönüm noktası olan bu zirveleri ve aramızdaki işbirliğini devam ettirmek de kararlıyız. Üçüncüsü inşallah Tahran'da olacak" dedi.

"DOĞU GUTA VE DUMA. BU KATLİAMI YAPANLARI LANETLİYORUM BEDELİNİ KESİNLİKLE AĞIR ÖDEYECEKLERDİR"

Erdoğan, "Doğu Guta ve Duma. Bu katliamı yapanları lanetliyorum, lanetliyorum. Kimden gelirse gelsin bu katliamı yapanlar bunun hesabını, bedelini kesinlikle ağır ödeyeceklerdir. Bununla ilgili görüşme ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dün Sayın Putin ile telefonda görüştüm, bugün ve yarın da devam edecek görüşmeler" dedi.

"EN SON GABON 3 ÖNEMLİ FETÖ'CÜYÜ ÜLKEMİZE TESLİM ETTİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yurtdışındaki FETÖ operasyonlarına ilişkin, "Son olarak Gabon, 3 önemli FETÖ'cüyü ülkemize teslim etti. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar onlar kaçacak biz kovalayacağız. Kosova'dan 6'sını şimdi Gabon'dan üçünü aldık. MİT kovalıyor, şimdi bakalım yenisi nereden çıkacak? Devam" dedi. 

"HER DEFASINDA ANA MUHALEFETİN BAŞINDAKİ ZATI ARTIK KAİLE ALMAYAYIM ZIRVALARINA CEVAP VERMEYEYİM DİYORUM" 

Erdoğan, "Her defasında şu ana muhalefetin başındaki zatı artık kaile almayayım zırvalarına cevap vermeyeyim diyorum. Ama milletimize olan sorumluluklarımız bazı konularda bizi harekete geçmeye mecbur bırakıyor. Bu zat geçtiğimiz günlerde Roman vatandaşlarımız ile bir raya gelmiş. İyi de yapmış. İhtiyacı var çok önemli. Grup kürsüsünden kendi çal kendin oyna zırvalayacağına hiç değilse gerçek hayatın içine girmiş. Tabi niyet bozuk olunca her nasılsa bu zat, en makul işi bile skandal haline getirmeyi başarıyor. Geçmişte Suriyeli kardeşlerimiz için kullandığı nefret dilini bu defa güya Roman kardeşlerimizi tahrik etmek üzere yeniden devreye almış" diye konuştu. 

"AÇIK, NET, GİZLEMEME GEREK YOK. BENİM DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM MAHALLE ROMAN KARDEŞLERİMLEDİR" 

Erdoğan, "Yarın külliyemizi ziyaret edecek Roman kardeşlerimizle bu şahsa hak ettiği cevabı vereceğimize inanıyorum. Bak bakalım AK Parti Roman kardeşleriyle nasıl bütünleşiyor? Açık, net, gizlememe gerek yok. Benim doğup büyüdüğüm mahalle Roman kardeşlerimledir. Bay Kemal biz böyle yetiştik. Biz bir şeye inandık o da şu; inananlar kardeştir. Lafa gelince sosyal demokrat olduğunu söyleyen  fakat ayak tırnağından saç teline kadar her tarafından buram buram faşizm akan bu partinin ve başındaki zatın devri inşallah yakında kapanacak endişe etmeyin. Dünyada ırkçı siyasetin yükselişe geçip de huzurun, refahın arttığı bir ülke yoktur. Almanya'da 20 tane polis bir tane Türk'ü halledemiyor. Niye? İman" ifadelerini kullandı. 

"ÇOCUKLARA NİTELİKLİ İSTİSMAR SUÇUNUN ÜST CEZA SINIRI 20 YILDAN 40 YILA KADAR ÇIKARILIYOR" 

Çocuk istismarına ilişkin Erdoğan, "Masumiyetin simgesi olan çocuklarımızın istismara uğramasına asla tahammül edemeyiz. Bir insanlık suçu olarak gördüğümüz çocuk istismarının önlenmesi için her türlü tedbiri almakta kararlıyız.  Bu konuda yoğun bir çalışma ortaya koyduk. Ortaya istismarın önlenmesi acil eylem planı ortaya çıktı. Planda kapsamlı hususlar yer alıyor. Kanuni düzenleme de Meclis Başkanlığımıza sunuldu. Çocuklara nitelikli istismar suçunun üst ceza sınırı 20 yıldan 40 yıla kadar çıkarılıyor. Suçun nitelikli olması durumunda Ceza müebbet ve ağırlaştırılmış müebbette kadar da yükseltilebilecek. Sıkıysa bundan sonra bu yola tevessül etsinler. Kimyasal kastrasyon tedbiri ayrıca uygulanabilecek. Çocukların mağdur olduğu olaylarla ilgili yayın yasağı, kısıtlanması konulabilecek" açıklamasında bulundu. 

"ÜZÜNTÜ VE ÖFKE İÇERİSİNDEYİZ" 

Almanya'da polis tarafından kötü muameleye maruz kalan Türk vatandaşı Yusuf Ünsal ile ilgili olarak Erdoğan, "Başkonsolosluğumuz sürecin içinde takibini yapıyor. Bizi üzen şu; Alman makamları, polisleri terör örgütüne bu kadar yumuşak davranırken, örgüt karşısındaki vatandaşa bu zulmü neden yapar. Demokrasinin ve özgürlüklerin kalesi olduğu' iddiasıyla yola çıkan Avrupa'nın, terör örgütlerinin oyuncağı haline dönüştüğünü görmenin üzüntüsü ve öfkesi içerisindeyiz. Bizim dağda aradığımız terör örgütü mensuplarının, Avrupa ülkelerinin caddelerinde karşımıza çıkmasından artık bıktık, usandık. Avrupa'da demokrasi sadece Türkiye'ye karşı olanların hakkıdır. Avrupa'da ülkemize dönük her türlü düşmanlığı gösterme hakkına sahipsiniz. Buna karşılık Türkiye'nin lehine en küçük faaliyete kalkışırsanız salon tahsisi iptallerinden, sınır dışı tehditlerine kadar uzanan acayip bir yaptırımlar listesi ile karşı karşıya bulunursunuz. Türk milleti bu tür tehditlere pabuç bırakmaz. Avrupa ülkeleri şunu iyi bilsinler ki kendi sonlarını kendi elleri ile  hazırlıyor. Bu örgütler eninde sonunda nefretlerini ve namlularını onlara çevirecekler. Bunu da iyi bilsinler. Terörizmin doğası budur. Kendisini beslediği eli gün gelir ısırır" diye konuştu. 

"AVRUPA'DAKİ VATANDAŞLARIMA SESLENİYORUM" 

Erdoğan, "Buradan Avrupa'daki vatandaşlarıma sesleniyorum, bulunduğunuz ülkede gurbette değil birinci sınıf insan haklarına sahip olarak yaşayacağınız yeni vatanınızdasınız.  Ana vatanınız bakidir. Siz yeni vatanınıza sahip çıkın. Bulunduğunuz ülkelerin vatandaşlık haklarından faydalanın. Ana dilinizden, inancınızdan, kendi içinizdeki dayanışmanızdan asla taviz vermeyin. Ama yaşadığınız ülkenin dilini ve sosyal ortamını da mutlaka öğrenin. En önemlisi siyasette mutlaka etkili olun PKK'lılara bırakmayın siz etkin olun girin o alana" dedi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 'Postalın, eksikse, postal,, parkan, falan, eksikse, onu, da, gönderelim',
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
2
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı