Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 13:47
 
ÖSYM sözleşmeli bilişim personeli alıyor
ÖSYM, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere sözleşmeli bilişim personeli alıyor.
EĞİTİM Haberi


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, bir sözleşmeli bilişim personeli alımının yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, "Başkanlığımız Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı emrinde istihdam edilmek üzere 31 Aralık 2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 8'inci maddesi uyarınca 2016  yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde 30'unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katı aday arasından, başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre bir sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır." denildi.

Başvuruların, 24 Nisan 2018 tarihinde mesai bitiminde sona ereceğinin bildirildiği açıklamada, "Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formu'nu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra formun çıktısını imzalamak suretiyle belirtilen belgelerle birlikte başkanlığımızın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı tarih ve saat, ÖSYM Sonuç Sistemi üzerindenhttps://sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecektir. Giriş sınavı sözlü usulü ile 14 Mayıs 2018 tarihinde ÖSYM Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresinde yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: ÖSYM, sözleşmeli, bilişim, personeli, alıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı