Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 14:15
 
Öğrenci Servis Ücret Tarifeleri Belirlendi
Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), il sınırları içerisinde ücretli öğrenci taşımacılığı yapan okul servis araçları için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında uygulanacak öğrenci servis ücret tarifesini belirledi.
GÜNCEL Haberi


Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), toplantısı gerçekleşti. Toplantıda gündeme gelen 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına ait öğrenci servis ücretlerinin yeni fiyat tarifesi belirlendi.

Servis taşımacılığı için 0-5 kilometreye kadar 120 TL, 5-10 kilometreye kadar 140 TL, 10-20 kilometreye kadar 180 TL, 20-30 kilometreye kadar 220 TL, 30 kilometreden sonra kilometre başına ise 3,5 TL olarak ücretlendirildi. Kararda, "Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri gereği servis araçlarında rehber personel bulundurulması zorunlu hallerde rehber personel ücreti 40 TL alınacak.

Yıllık peşin ödemelerde tarife üzerinden en az yüzde 5 indirim uygulanacağı belirtilen kararda taşımacı, öğrencinin ikametgâh değişikliği, okul değişikliği, okul okuma hakkını kaybetmesi ve tedavisi uzun süreli hastalık hallerinde kalan servis ücretini iade etmek zorunda olduğu kaydedildi. 

Kardeş indiriminden gerekli belgeler ibraz edilmesi ve aynı okula gitmeleri halinde birinci çocuk tam, ikinci çocuk yüzde 20, üçüncü çocuktan itibaren 30 indirim olarak uygulanmasına karar verildi.

Okul servis araçları yarıyıl tatilinde (taşıma yapmadığı sürede) Öğrencilerden ücret almayacağına hükmedildiği toplantıda etüt, gezi vb. etkinlikler bu fiyatlara dahil olmadığı ve belirlenen ücretlerin üstünde ücret aldığı tespit edilen servis tüzel/gerçek kişisine 1608 sayılı Kanuna göre işlem yapılacağı vurgulandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Öğrenci, Servis, Ücret, Tarifeleri, Belirlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı