Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 10:19
 
Nusaybin MEM’den DİKA’ya 2 önemli proje başvurusu
​Mardin’in Nusaybin ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü, Nusaybin Belediyesinin desteği ile 2 önemli projeyle DİKA’ya başvuru yaptı.
GÜNCEL Haberi


Mardin- Mardin’in Nusaybin ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü, Nusaybin Belediyesinin desteği ile engel tanımayan yetenekli sınıflar ve  Dünyaya açılan kapı projeleri  için  DİKA'ya başvuru yaptı.

Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Proje ekibini makamında kabul eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, projeler hakkında değerlendirme toplantısı yaptı.

Baysal’a bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Çetin, Nusaybin Belediyesinin desteğiyle hazırlanan ‘Dünyaya açılan kapı’ projesi kapsamında ilçedeki 4 büyük okulda Dil Sınıfı açılması ve 5 büyük okulda Z Kütüphanenin kurulması planlandığını belirtti.

DİKA’ya sunulan  ‘Engel tanımayan yetenekli sınıflar’ projesinde ise; 4 adet özel eğitim ve destek eğitim odasının amaca uygun olarak fiziksel olanaklarının arttırılması ve özel eğitim materyalleri ile donatılması, 5 adet müzik odası ve 5 adet resim atölyelerinin oluşturulması ve 4 okulda robotik kodlama eğitimi laboratuvarı kurulması hedeflendiğini aktaran Çetin, robotik kodlama laboratuvarının kabul edilmesi halinde ilde kurulacak ilk laboratuvar olacağını ifade etti.

Projelerin önemine değinen Nusaybin Kaymakamı Baysal, Kaymakamlık ve Belediye olarak çok önemli projelere imza attıklarını kaydetti.

Nusaybin Belediyesi olarak DİKA’ya sunulan projeleri çok önemsediklerini belirten Baysal, "Oluşturduğumuz proje ekibimizle öncelikle ilçemizdeki ihtiyaçları tespit ettik. Daha sonra bizim ve proje ekibimizin gözetiminde hazırlanan projeler Dicle Kalkınma Ajansı’na sunuldu. Nusaybin Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı projelere büyük destek veriyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde eğitim ve öğretimlerine devam eden yaklaşık 27 bin öğrencimiz için resim, müzik ve dil sınıfları ile Z kütüphanesi ve robotik kodlama laboratuvarlarına çok ihtiyacımız var. Bu çerçevede DİKA’ya projeler sunduk. Temennimiz projelerimizin kabul edilmesi ve en yakın zamanda hayat geçmeleridir." ifadelerini kullandı.

Mardin Arena/Ahmet Akkuş

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Nusaybin, MEM’den, DİKA’ya, 2, önemli, proje, başvurusu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı