Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 08:31
 
Nusaybin’de değerlendirme toplantısı yapıldı
Mardin’in Nusaybin ilçesinde sene başı değerlendirme toplantısı gerçekleşti.
EĞİTİM Haberi


Nusaybin ilçesinde Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında sene başı değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nusaybin Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıya katılan Milli Eğitim Müdürü Sarı, ilçede görev yapan okul müdürleri ve öğretmenler ile 2019-2020 sene başı değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilecek çalışmalar, Birleştirilmiş sınıf uygulamalarının zorunlu kılan nedenler, 2023 Eğitim vizyon belgesi çerçevesinde, Birleştirilmiş sınıflarda sene başı ve sene sonu iş ve işlemleri, Birleştirilmiş sınıflarda okuyan birinci sınıfların okuma yazma çalışmaları, İkinci sınıfta okuma yazma bilmeyen öğrencilerle yapılacak çalışmalar, 3.sınıflarda ki çalışmalar, Birleştirilmiş sınıflarda okul öncesi sınıfların açılması, açılan okul öncesi eğitim sınıfların giriş çıkışları ve Okul bahçelerin ağaçlandırılması konuları ele alındı.

Toplantı konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, "Öğrencilerimizi; güçlü Türkiye'nin hizmetkârı, çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, evrensel değerleri tanıyan, her bakımdan sağlıklı nesiller olarak yetiştirmek hepimizin temel görevidir elbette. Bu bakımdan Mardin’imizin tecrübeli ve nitelikli eğitim kadrolarının hedeflerimizi gerçekleştirmede milletimize sunacağı katkı paha biçilemez olacaktır. Bu katkı da en büyük pay belki de "okul, müdürü kadar okuldur." sözünden de hareketle siz yöneticilerimize aittir. Ülke genelinde yapılan yönetici yazılı ve mülakat seçmelerinden başarıyla geçerek tercihleriniz doğrultusunda okullarımıza yerleştirildiniz. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Nusaybin’de, değerlendirme, toplantısı, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı