Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 14:37
 
NESO Başkanı Özel, Doktor Sıkıntısı İçin Ankara'ya Gitti
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel, ilçede yaşanan doktor sorununu Sağlık Bakanlığına iletmek üzere Ankara’ya gitti.
GÜNCEL Haberi


Mardin merkez ve ilçelerde atanma yapılmaması nedeniyle yaşanan doktor sıkıntısına hasta ve hasta yakınlarının tepkisi sürürken doktor sıkıntısının yaşandığı diğer bir ilçe olan Nusaybin’de Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel, ilçe 9 bölümde yaşanan uzman doktor sorununu içeren dilekçeyi Sağlık Bakanlığa iletmek üzere Ankara’ya gitti.

Uzman doktor görevlendirilmesi talebinin bulunduğu dilekçede 150 bin nüfuslu ilçede hızla nüfus artışı olduğu ve yaşanmakta olan yoğunluğa bağlı olarak günde 800 ila Bin hastanın başvuru yaptığı acil serviste tek bir uzman doktorun görev yaptığına dikkat çekilirken Acil servis dışında 8 branşta daha doktor sıkıntısı olduğu ve bu branşlara doktor görevlendirilmesi gerektiği belirtildi.

NESO Başkanı Ömer Özel imzalı doktor talebi konulu dilekçede, “Mardin Nusaybin ilçesi nüfusu 150 bin olup her geçen gün hızla nüfus artışı yaşanmakta olan bir ilçe olduğu ve artan nüfus yoğunluğundan dolayı günde 800 ile 1000 hastanın başvurduğu acil servimizde tek acil uzmanı bulunmaktadır. Nusaybin Devlet Hastanesinde ciddi anlamda doktor eksiliği bulunmaktadır. Nusaybin Devlet Hastanesinde Kadın Doğum, Acil Tıp Uzmanı, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Fizik Tedavi, Fizyo Terapist, Nöroloji, Ortopedi, Dahiliye bölümlerinde görev yapacak uzman doktor eksiktir. Bundan dolayı şehrimizde ikamet eden vatandaşlar tedavi için farklı il ve ilçelere gitmek zorunda kalmaktadır. Özellikle ağır hastalar, engelliler ve maddi durumu düşük insanların bu yolculuğu yapması mağduriyetlerini katlamaktadır. Arz ve izah edilen nedenlerle Mardin İli Nusaybin ilçesi Devlet Hastanesi Polikliniklerine uzman doktor görevlendirilmesini talep ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: NESO, Başkanı, Özel,, Doktor, Sıkıntısı, İçin, Ankara'ya, Gitti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı