Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 09:01
 
MTDF’den Paskalya Bayramı Kutlama Ziyareti
Mardin toplumsal dayanışma federasyonu MTDF Mardin metropoliti Saliba Özmen’i ziyaret edip, paskalya bayramını kutladı.
GÜNCEL Haberi


Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF Kurucu Onursal başkanı Mehmet Şerif Öter, Başkan Yardımcısı Cebrail Bülbül, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Sadık Erdoğan, Gönül Gümgüm, Nihat Ercan, İdris Demir. Bileşenler Özden Damar ve Evin Erbeyi. Mardin Kırklar kilisesini ziyaret ederek,   Metropolit Saliba Özmen’in bayramını kutladılar.

Bayramlaşma ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren, Mardin Metropoliti Saliba Özmen.  “ Yeniden dirilişin kutlandığı  paskalya Bayramının, başta ülkemize ve tüm Dünyaya barış,huzur ve sevgi getirmesini dileyerek ,Paskalya bayramında barış dilemeyi sembolize eden renkli yumurtalar tokuşturuldu.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu onursal başkanı Mehmet Şerif Öter. “Sivil toplum olarak Federasyon bünyesinde örgütlediğimizden bu yana Kadim şehir Mardin ilimizin zengin kültürüne ve medeniyetine yakışan ve asırlardır kardeşçe birlikte yaşayan tüm etnik yapılarımızın aktif sivil toplum oluşumlarıyla birlikte Mardin için çalışıyoruz.

Öter’ bu anlayış çerçevesinde Mardin’in kadim halklarından olan Süryani kardeşlerimizin Dini ve milli bayramlarını her zaman kutluyor ve sevinçlerine ortak olmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde onlarda Bayramlarımızı, Kandillerimizi kutluyorlar. Bu anlayış ve dayanışma hep devam edecek. “Dedi.

Mardin Arena/Ataullah Öncü

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MTDF’den, Paskalya, Bayramı, Kutlama, Ziyareti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı