Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 21:22
 
Miraç Kandil’inde Mardin'de Camiler Doldu Taştı
Mardin'in Yenişehir semtinde bulunan Fuat Yağcı Camii'nde Miraç Kandili programı gerçekleştirildi.
GÜNCEL Haberi


Miraç Kandili münasebetiyle Mardin Fuat Yağcı Camisi dolup taştı. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya gittiği ve buradan göğe yükseldiği gece olan Miraç Kandil’ini kutlamak isteyen vatandaşlar camilere akın etti.

Akşam ezanının okunmasıyla birlikte camiye akın eden vatandaşlar, günahlarının affı, dualarının kabulü için ellerini semaya kaldırdı. Camiyi dolduran vatandaşların bir kısmı, nafile ibadetlerini yaparken bazı vatandaşlar da Kur’an-ı Kerim okudu. Fuat Yağcı İmamı Hasan Yenigün’ün Namaz kıldırması ile başlayan gece Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık ve Müezzinlerin Kuran-ı Kerim okumasıyla devam etti.

Gece sonunda vatandaşların kandilini kutlayan Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık “Miraç’ın özünde her türlü kötülükten arınma, fedakârlık, özveri, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve insanlığa hayırlı hizmetlerde bulunma gibi önemli değerleri vardır. Bu mübarek gece memleketimizin, ülkemizin ve tüm İslam âleminin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, milletimizin huzuruna, bereketine vesile olur inşallah” dedi.

Gecenin sonunda ise Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Mardin Arena/Ataullah Öncü

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Miraç, Kandil’inde, Mardin'de, Camiler, Doldu, Taştı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı