Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 20:30
 
Midyat’ta öğrencilere hukuk mesleği tanıtımı yapıldı
Mardin’in Midyat ilçesinde, kariyer günleri kapsamında Lise öğrencilerine hukuk mesleği tanıtımı yapıldı
GÜNCEL Haberi


İlçede çeşitli okullarda okuyan ve Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından açılan Fotoğraf Çekimi kurusuna devam eden Lisesi öğrencilerine hukuk, avukatlık ve arabuluculuk mesleğinin tanıtımı yapıldı.

Avukat ve Arabulucu Mehmet Veysi Seven, avukatlık ve arabuluculuk hakkında bilinmesi gerekenleri öğrencilere anlattı.

Avukat Seven, Bahçelievler mahallesindeki ofisinde gerçekleşen meslek tanıtım seminerine, ilçe de çeşitli okullarda okuyan HEM tarafından açılan Fotoğraf Çekimi kurusuna devam eden öğrencilerin bir bölümü katıldı.

Avukat ve Arabulucu Seven; kendi uzmanlık alanındaki meslek tanıtım programında katılan öğrencilere; Avukat nasıl olunur, avukatın görevleri, hukuk okumak için hangi yollar izlenir, hukuk okuduktan sonra savcı, hâkim veya avukat nasıl olunur, avukatın görevleri, adaletin görevleri, anayasanın ne olduğu ve sorumlulukları hakkında ilgili mesleğin ayrıntıları hakkında çeşitli bilgi verdi.

Meslek tanıtım ardından, öğrenciler soru cevap bölümüyle çeşitli soruları yönelttiler.

Kariyer günleri programı ile ilgili bilgi veren Gazeteci Mehmet Halis İş ise, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, öğrencilerin, Fotoğraf Çekiminin yanında bazı meslek örgütleri ile öğrencilere kariyer günleri adı altında meslek tanıtımı yaptıklarını söyledi. İş, “Bu etkinlikle, gençlerimizin ufkunu açmayı amaçlıyoruz. İlçede kurum amirleri, meslek örgütleri hakkında bilgi almalarını ve tanıtımlarını yapıyoruz. Amacımız gençlerin daha bilinci meslek edinmelerini sağlamaktır.” dedi.

Öğrenciler ise, bu etkinlik sayesinde çeşitli meslek örgütlerini tanımaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Olumlu havada geçen kariyer meslek tanıtım programında katılan öğrencilere ileriki günlerde farklı meslek guruplarını tanımaları için çeşitli ziyaretler gerçekleştirecekler.

Mardin Arena/Selahattin Erol

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Midyat’ta, öğrencilere, hukuk, mesleği, tanıtımı, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı