Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 15:10
 
Midyat ESOB´a DİKA´dan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Midyat´ta Esnaf ve Sanatkârlar Odası´na, Dicle Kalkınma Ajansı tarafından “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verildi.
GÜNCEL Haberi


Eğitime katılan Oda üyelerine, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ tarafından sertifikaları verildi.

Mardin´in Midyat ilçesinde bulunan esnaflara yönelik olarak Midyat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı´nın (ESOB) talebi üzerine Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” gerçekleştirildi. Midyat Müftülüğü konferans salonunda yapılan eğitim, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Lokman Toprak tarafından verildi. Yirmi sekiz kişilik esnaf grubuna verilen eğitim dört gün sürdü.

Midyat Esnaf ve Sanatkârlar Odası´nda düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sertifika töreninde, Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verdi.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ törende yaptığı konuşmada, uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin Ajans´ın KOSGEB ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında yapıldığını söyledi. Yeni girişimci adaylarının bilinçli bir şekilde yatırım yapmalarını desteklemek amacıyla bu eğitimleri düzenlediklerini belirtti. Altındağ “Bu eğitimlerle ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörlerinden biri olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması amaçlanmaktadır. Ajans Bölgesi´ndeki gençlerin, yenilikçi fikirlerini destekleyip, fizibilite çalışması ve iş planına dayalı başarılı bir iş kurmaları hedeflenmektedir. Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar, aldıkları sertifika sayesinde “KOSGEB´in Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” kapsamında yer alan yeni girişimci desteğinden faydalanabileceklerdir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mardin Müdürlüğü tarafından, geleneksel girişimcilere 60 Bin ₺ ileri girişimcilere ise 360 Bin ₺´ye kadar mali destek sağlanacaktır.  Amacımız özellikle kadın ve engelli başta olmak üzere 18-29 yaş arası genç girişimcilerin bu eğitimler sonucunda iş kurmaları ve bunu sağlıklı bir şekilde yürütmeleri konusunda bilgi, beceri sahibi olmalarını sağlamaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Midyat, ESOB´a, DİKA´dan, Uygulamalı, Girişimcilik, Eğitimi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı