Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 23:47
 
Meslektaşlarından Gazetemiz Muhabirine Veda Programı
Vatani görev nedeniyle basın mesleğine ara veren gazetemiz muhabiri ve yazarı Mihdi Aydoğan’a veda programı düzenlendi.
GÜNCEL Haberi


Yaklaşık 2 buçuk yıldır gazetemiz bünyesinde muhabirlik ile yazarlık görevlerinde bulunan Mihdi Aydoğan, vatani görev nedeniyle gazetecilik mesleğine Mardin ve Kızıltepe’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen programda veda etti.

Hayalim Cafe’de düzenlenen programa MGYC başkanı Kadir Üründü, MGC Başkanı Mehmet Çelik, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Güngörmüş, Mardin Life Gazetesi Yayın Yönetmeni Nezir Güneş, Mardin Life Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Beşir Güneş, İLKHA Mardin Temsilcisi Mehmet Salih Keskin, BİK Müdürü Adnan Günbegi, İLKHA Kızıltepe Temsilcisi Mehmet Aslan, Gazetemiz Sorumlu yazı işleri Müdürü Ataullah Öncü, Gazeteci, yazar ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka, Mardin Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Akgül, İhlas haber ajansı Mardin Temsilcisi Beril Solmulgül, İhlas Haber Ajansı Kızıltepe Temsilcisi İslam Akış, Kızıltepe’nin Sesi Gazetesi imtiyaz sahibi İbrahim Aydoğan, Mardin Haber Gazetesi grafikeri Veysel Anatça, Anadolu Ajansı Mardin Temsilcileri Osman Öksüz, Halil Ibrahim Sincar, Furkan Güneş,TRT Mardin Temsilcisi Vehbi Bakır ve Mardin Süper Radyo Genel Müdürü Sevgi Aksoy katıldı.

Muhabirimiz Mihdi Aydoğan’ın teşekkür konuşmasıyla başlayan programda konuşan Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, “Mihdi kardeşimizi askere uğurlarken inşallah kendisi için yeni bir başlangıç olur. Umarım askerlik dönüşü yeniden gazetecilik hayatına başlar. Birlikte çalıştığımız süre zarfı içinde kendisi hep çok iyi bir gazeteci, haberleri güzel kodlayan, yerinde yazan bir gazeteci arkadaşımız, kardeşimiz onun için ben kendisini bu süre içinde yaptığı başarılı haberlerden dolayı tebrik ediyorum. Dönüşte tekrar birlikte olmak diliyorum. İnşallah yine böyle bir karşılama ile tekrar yeni hayatına başlar. Yeni sürecin kendisine hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

İmza attığı başarılı haberleri ve yazıları için Mihdi Aydoğan’a teşekkür eden Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, “Mihdi kardeşimiz Mardin Arena Gazetemizde çalışmaya başlarken kendisini çok tanımıyorduk. Kısa bir süre geçtikten sonra Mardin’de yetişecek daha nice gazetecilerin bir anlamda öncüsü oldu. Yaptığı haberler elbette ki çok güzel haberlerdi. Yazdığı makaleler, gündeme getirdiği konular hepimizin konuyu biz nasıl atlatmışız dediğimiz konulardı. Dolayısıyla kendisi gazetecilikte Mardin’de çok kısa bir süre içerisinde hayranlık uyandıracak bir başarıya imza atmıştır. Yeri geldiğinde hakkı sahibine teslim etmek bir erdemliktir. Ben Mihdi kardeşime bugüne kadar yaptığı haberlerden, yazdığı makalelerden dolayı Mardin kamuoyu adına, Mardin basını adına tebrik ediyorum. Kendisi yeni bir yolcuğa çıkıyor. Bu yolculuk öyle bir yolcuk ki hayatı yeniden tanıma, geleceği yeniden kurgulamanın miladıdır. Dolayısıyla Mihdi kardeşimiz gazetecilikteki başarısını öyle zannediyorum ki vatani görevinde de, vatani görevinin ardından da yine kendi sosyal yaşamında devem ettirecek. Ben buna inanıyorum.” diye konuştu.

Programda konuşan Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, “Bugün bizim güzel günümüz. Ben Temmuz 2014’te bu güzel aileye, camiaya katıldım. Temmuz 2014’ten tarihinden bugüne kadar basına mal olmuş değerli dostlar kazandırdık Mardin basınına, ulusal basına. Tabi ki avantajımız hepsi mesleğinde duayen insanlardı. Mesleği daha önce yapanlardı. Mihdi bey ile 2 yıldır bir mazimiz var. Bu mesleğin eğitimini almadığı halde bilgi birikimi, gözlem yeteneği, nezaketi ve en güzel şey nezaket ile saygısıyla beraber olaylara yaklaşması, bir haberde yaparken haberin karşı tarafa zarar getirmemesine dikkat ediyordu. Bir diğer hususta kamu kurumlarına yaklaşma tarzı bizim nazarımızda çok çok kıymetli birşeydir.  Ben şahsen kendi adıma ve Basın İlan Kurumu adına bunu bir kayıp olarak değerlendiriyorum. Mihdi beye yeni sürecin hayırlara vesile olmasını diller, inşallah bir sonraki süreçte kendisini farklı bir pozisyonda görmeyi temini ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Gazeteci, yazar ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka ise, “Mihdi kardeşimiz gazeteciliğe başladığı zaman bütün kalbim ile başarılı bir gazeteci olacağına inandım ve kısa sürede bu inancımı haklı çıkardı. İnşallah Mihdi kardeşimiz askerliğini yaptıktan sonra yine bu güzel mesleğine sadakatliği, disiplinliyle, başarılı adımlarıyla devam eder.  Her zaman kardeşimizin yanındayız.” şeklinde konuştu.

Samimi ve güzel bir ortamda geçen program, muhabirimizin meslektaşlarıyla birlikte pasta kesmesinin ardından çekilen fotoğraflarla son buldu.

Mardin Arena/Adnan Koçhan

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Meslektaşlarından, Gazetemiz, Muhabirine, Veda, Programı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı