Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 16:01
 
Mehmet Vejdi Kahraman seçim ziyaretlerini sürdürüyor
AK parti Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman seçim çalışmaları kapsamında Birinci cadde esnafını ziyaret etti. Vatandaşlar ve esnaftan yoğun ilgi gören Kahraman, soruları da yanıtsız bırakmadı.
POLİTİKA Haberi


Artuklu ilçesinde vatandaşlarla buluşan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, "Destek sizden; gayret ve hizmet bizden. Biz Mardin'e ve Mardin halkına güveniyoruz" dedi.

İlçe ziyaretlerine ve  Mardin halkı ile buluşmaya hız kesmeden devam eden AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Mehmet Vejdi Kahraman Artuklu ilçesinde ziyaretlerde bulundu.  Güven ve samimiyet temelinde kurdukları gönül köprülerini her geçen gün sağlamlaştırdıklarını ifade eden Kahraman, "Allah'ın izniyle birlikte bu kutlu yürüyüşümüz sürecek, Mardin halkının hakkettiği  terörün olmadığı huzurlu bir Mardini yeninden inşa edeceğiz "

"ÖZYÖNETİM BENİM, BEN MARDİNİM !"

Bölge insanının son hendek ve çukur felaketiyle Kürt meselesini ağızlarından düşürmeyenlerin "Kürt" diye bir meselesi olmadığını bir kez daha anladıklarına vurgu yapan Kahraman, Kürtler için mücadelenin, Kürtler'in menfaati için yapılması gerektiğini savunarak, “Kürtler'in ölümü için değil, yerini yurdunu bırakıp göç etmesi için değil. Kürtlerin hastanelerini, okullarını, mahallelerini yakıp yıkmak için değil. Kürtlerin daha iyi yaşamalarını sağlamak için çalışıyoruz.  Hepimiz birlikte yaşayarak gördük. Hayatı bölge insanı için cehenneme çevirdiler. İnsanlarımız buralarda çok derin acılar yaşadılar. Hendekler, çukurlar, terör, göç, kan, sefalet Mardinlilerin, Şırnaklıların kaderi değil. Dolayısıyla şimdi, Kandil’den atanan komitelerin bölgeyi yeniden yönetmelerine izin vermemeliyiz. Öz yönetim diyerek bizleri kandırıyorlar. Kardeşim, kandilden atanan komitelerden özyönetim mi olur, özyönetim ise özyönetimin dibi benim. İradem dışarda değil beynimde, yüreğimde, irademle Mardin benim, ben de Mardin’im. Mardin'den, Kızıltepe'den başka bir yer bilmem, burada yaşadım, burada öleceğim, kürdün de hası biziz, Arab’ın da, Türk’ün de hası biziz, tek vatanımız da, devletimiz de Türkiye’dir. Kimse bize başka gözle bakmasın, biz, ortak toprakların, ortak duyguların bin yıllık çocuklarıyız; Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Laz, Ermeni, Süryani, Birlikte yaşadığımız bütün insanlarla ya Adem'de kardeş, ya İbrahim’de yoldaş ya da Muhammedde dindaşız.

Bizim en büyük vaadimiz de projemiz de huzur ve hizmet

Herkes emin olsun  bütün mardin icin huzurun ve güvenin teminatı olacağım.

Ben belirli bir kesime değil halkın tamamına hizmet etmek icin bu göreve talibim.

Kimsenin siyasi görüşüne takılmadan mağdur ve mazluma hizmet etmeye talibim.

Halktan aldığımı halka hizmet adına kullanmaya talibim.

Mardin kadını icin daha güzel bir hayat, ve Mardin kadınının neleri başarabileceğini dünyaya göstermek için talibim.

Çocuklarımıza iyi bir gelecek için talibim”dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mehmet, Vejdi, Kahraman, seçim, ziyaretlerini, sürdürüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı