Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 01:38
 
Mehmet Çek: "Artık bir yerde bunlara Dur Edi Bese Dememiz lazım"
AK Parti Nusaybin İlçe başkanı Latif Özel ve Ak Parti Bölge Koordinatörü Mehmet Çek, seçim çalışmaları kapsamında Çatalözü Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
POLİTİKA Haberi


AK Parti Nusaybin İlçe başkanı Latif Özel ve Ak Parti Bölge Koordinatörü Mehmet Çek,  Çatalözü Mahallesi sakinleriyle bir araya geldiler.

Mahalle buluşmasında konuşan Ak Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel: " Nusaybin’de çok büyük badireler atlattık, onlar kazdı yıktı biz yaptık. Şuan çıkmışlar ya me ye diyorlar hayır artık eskisi gibi sizin değildir artık bundan sonra bu şehir bizlere ve sizlere emanet olacak. Değerli kardeşlerim zamanında sizlerin oylarını istediler sizlerde verdiniz yüzde 93’lerde oy aldılar sizin çocuklarınızı aldılar, Paranızı aldılar, Kepenklerinizi kapatırdılar. Sonra kiminin dedesinden kiminin babasından kalma hatırasına evlerine ne yaptılar bombalar yerleştirdiler ve hatıralarımızı, hayallerimizi yıktılar. Sizden ricamdır artık belediyeyi bizlere emanet edin. Artık çocuklarınızın gözündeki o ışıltıyı sizlerdeki o cesareti görüyoruz artık devlet var diyorlar evet artık devletimiz vatandaşımızın yanında huzuru için gece gündüz çalışıyor. Artık çocuklarınızın elleri taş değil, Kalem tutsun. İnanın onlara gidecek her bir oy sizlere mermi olarak geri dönecektir. Eğer sizler onlara destek vermeseniz huzurunuz üst seviyeye çıkacaktır." şeklinde konuştu.

Mehmet Çek: " Artık bir yerde bunlara DUR EDİ BESE Dememiz lazım"

AK Parti Bölge Koordinatörü Mehmet Çek: "Seçimlerden hemen 13 gün sonra Kandil den gelen; silahlanma, özerklik ilanı ve hendekler kazma talimatıyla harekete geçtiler ve hayatı burada yaşayan insanlar için cehenneme çevirdiler. Şimdi Belediye’yi yeniden kazandıkları takdirde yapacakları yine bu, çok farklı bir şey yapmayacaklar" dedi.

Nusaybin Belediyesini Ak Parti kazandığında bu kentin hizmetin en güzel ve en büyüğünü göreceğini kaydeden Çek şöyle konuştu: Çünkü bunların iradeleri kendilerinden menkul değil. Oy’ları sizden ama talimatları dışarıdan alıyorlar. Nusaybin`i cehenneme çevirirken arkasına sığındıkları "öz yönetim" saçmalığı da bir şehir efsanesinden ibarettir. Kandil’den atanmış komitelerden Öz yönetim olmaz. İradesi dışarıdan alanlar özyönetimliğinden söz edilemez.

Öz yönetimse burada Öz yönetimin dibi Nusaybin`in kendi çocuğu Mehmet Hadi Hamidi’dir.

Şeyh Mehmet Vejdı Kahramandır öz. İkisinin de tek iradesi Mardin’dir. O`nlar talimatı sadece sizden alır, başka kimseden değil. Hiç bir şey çare olmadı. PKK HDP ikilisi silahla, şiddetle arasına mesafe koymadı, Türkiye’ye karşı canlı bombacılıktan vazgeçmedi.

Süreçleri size tek tek anlatacak değilim. Ellerinde 104 Belediye 81 Milletvekili varken dahi silahdan, şiddetten vazgeçmediler. Şimdi hiç bir özeleştiri yapmadan eski konumlarına dönmek istiyorlar. Lütfen, Silahları gömüp, tümden yasal demokratik siyaseti tercih etmeden onlara bir şans daha vermeyiniz.

Şimdi düşünme sırası sizde

Bakın, dünya’nın hiçbir yerinde BİR OY Nusaybin’de olduğu kadar kıymetli değilidir. Almanya’da ister Hıristiyan Demokrat Parti ister Sosyal Demokrat Partiye Oy verin en fazla ekonomik politikalarında, çevresel yaklaşımlarında kimi farklılıklar görürsünüz. Fakat Nusaybin’de 1 OY HAYATTIR, CANDIR.

Nusaybin’de 1 Oy:  Çocukların sabah korkusuzca okula gitmesi, yaşlılarınızın, hastalarınızın sağlık hizmeti alabilmesi, Babaların akşam işten korkusuzca ellerinde ekmekle evlerine dönebilmesi anlamına gelir.

Bu defa oyunuzu onlardan uzak tutarak bunu başarabilirsiniz.

Onlara vermeyeceğiniz her oy, coğrafyamıza barış ve huzur olarak geri dönecektir.

Oylarındaki sahici bir düşüş onları da kendine getirebilir. Onlara belkide en büyük iyiliği bu yolla yapacaksınız.

En demokratik hakkınız olan oy kullanma yoluyla, bir dönem birilerinizin sempati duyduğu bu partiyi yeniden sahici barış yoluna döndürebilirsiniz.

Şiddet ve silah ile aralarına gerçek bir mesafe koymalarını sağlayabilirsiniz.

Hepimiz için en hayırlısı da bu değil midir?

Kardeşler, Devasa bir bünyenin uzuvlarıyız biz

Elbette bazı konularda farklı düşünmememiz normal ve büyük bedenin tabiatında var bunlar. Fakat Huzur ve Hizmet hepimizin hakkı. Çocuklarımızın hakkı.

Sonra son hendekler faciasıyla da anlamış olmanız lazım ki bunların "Kürt" diye bir meselesi yok.

Kürt, Kürtlerin menfaati için olur, Kürtlerin ölümü için değil, Kürtlerin evinin önüne hendek kazmak için değil, Kürtlerin hayatlarını cehenneme çevirmek için değil. Kürt, Kürtlerin menfaati için olur. Bu Şehire gelip geçenler hayırlarına bir taş şu içsin diye bir çeşme yapmamış olanların Kürtlerin menfaati için çalışmış olma ihtimali var mı ? Sizler için nasıl bir devlet nasıl bir hayat düşlediğini hemen sınırın öbür tarafına bakın görürsünüz. Sınırın öbür tarafında hayat kalmış mı? Sırf bunların Devletçilik oynama hayalleri yüzünden. Bakın gidin bugün SultanAhmetin önünde dilenen çocukların hepsi Kürt, Akdeniz’de boğulan çocukların hepsi Kürt, Suriye kurdu. Fakat yeter, yetmeli. Göç, Terör, Sefalet, Hendekler Kürtlerin kaderi değil.

Artık bir yerde bunlara DUR! EDİ BESE! Dememiz lazım

Bakın, şu yada bu Partiye mensup olabilirsiniz, Şu yada Bu fikri savunabilirsiniz ama huzur hepimizin hakkı. Son iki yılda bu bölgede olağanüstü koşullarda Kayyumlar göreve gelmek durumda kaldı. İki yıl içerisinde 20 yılın izlerini silmeye çalıştılar.

Şimdi oradan devam etmek istiyoruz. Nusaybin’de Ak Parti Belediyeciliğine iktidar şansı vermenizi istiyoruz sizden. 31 Mart’ta Allahın izniyle Mehmet Hadi Hamidi ve Şeyh Mehmet Vejdi Kahraman’ı burada iş başına getirmenizi istiyoruz sizden. Allah nasip eder de 31 Mart gecesi bu gerçekleşirse bölgeye ilişkin projelerimiz var, adaylarımız her gün bu projeleri anlatıyor, sosyal medyadan, gazetelerden, radyolardan bu projeleri sizlerle paylaşıyorlar. Mehmet Vejdi Kahraman’ın Nusaybin için 10 binin üzerinde insanımızın istihdam edileceği Tekstil Kent projesi bana göre en kıymetlilerinden çünkü buranın en büyük sorununun işsizlik olduğunu biliyoruz.

Yine Mehmet Vejdi Kahraman`ın bölgeye yönelik Turizm projelerinin önemi büyük. Niçin? Çünkü Turizm demek 28 sektörde canlılık, bir o kadar da yatırım demektir.

Fakat en büyük projeleri ne? en büyük projeleri: Huzur

Çünkü Huzur yoksa hiçbir şey yok; kardeşlik yok, eğitim yok, barış yok, sağlık yok.

En önemli projeleri birliğimiz, beraberliğimiz, en önemli projeleri vatan.

Çünkü içinde huzur içinde yaşanan bir vatan yoksa hiç bir şey olmaz.

Bakın şimdi Suriye`de kimin hangi partiye mensup olduğunun, hangi ideolojiyi savunduğunun hatta kimin hangi takımı tuttuğunun, hangi şarkıyı dinlediğinin önemi var mı ?

YÖK Çünkü ortada vatan yok. Devlet yok, hayat yok ortada.

Dolayısıyla asıl olan bu topraklarda birlik ve beraberliğimizi korumaktır. Buna sahip ckmanızı istiyoruz, bu çocuklarınızın huzuru, çocuklarınızın geleceğidir.

Şimdi kendi iradenize kendi çocuklarınıza sahip çıkma zamanı bu aynı zamanda kendi geleceğinize sahip çıkma zamanı. Olmadı işte bu adamlarla, dikkat edin hala rövanşist bir dille, hala şiddet üslubuyla konuşuyorlar, hala 24 saat saldırıyorlar. Hizmeti ve huzuru öteleyip ideolojilerin bekçiliğini yapıyorlar. Geçen gün sözde Eşbaşkanları Sezai TEMELLİ kalkmış, Cumhurbaşkanımıza cevaben "Mardinli hızlı trene ne yapacak? Diyor. Elinin körünü yapacak, Sen ne yapıyorsan hızlı treni Mardinlide onu yapacak be adam. Sen Devletten aldığın maaşla uçaklara binip, 5 yıldızlı otellerde kalıp gezmesini biliyorsun. Mardinlinin hızlı trene binmeye hakkı yok mu?

Pervin Hanım çıkmış "Tayyip bey Kürtçe ibadeti yasakladı" diyor. Bilmeyen de sanacak bu ülkede AK Parti iktidarından önce Kürtçe ibadet vardı?

Yahu bu ülke inanç ve ibadet özgürlüğüyle AK Parti sayesinde tanıştı, sen kime ne anlatıyorsun ?

Kuran-ı Kerim mealini devlet eliyle basıp dağıtandır AK Parti iktidarı ¨

Bütün işleri yalan, dolan, algı operasyonları.

Ve bunlara göre Mardin, Nusaybin sürekli halde huzursuz kalmak zorunda, Nusaybin mutlak suretle yokluğu, yoksulluğu yaşamak zorunda aksi takdirde bunların şiddete bir gerekçeleri kalmaz, aksi takdirde bunlar sizin çocuklarınızı dağa çıkaracak gerekçe bulamazlar.

Bunların beslenme kaynakları yokluk, yoksulluk, huzursuzluk.

Rabbim bir daha size o günleri göstermesin inşallah. Bunun için de 31 Mart’ta bir elinizi vicdanınızın üstüne koyarak sandığa gittiğinizde Oy`larınızı çocuklarınız için, yaşlılarınız için, anneniz, babanız için kullanmanızı istiyorum. Oylarınızı bir defa için Nusaybin’in kaderini değiştirmek için kullanmanızı istiyorum. "

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mehmet, Çek:, "Artık, bir, yerde, bunlara, Dur, Edi, Bese, Dememiz, lazım",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı