Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 10:55
 
MARSKİ Yeni Araçlar ile Daha da Güçleniyor
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman MARSKİ’de alınan modern ekipmanlar ile sorunlara daha kolay müdahale ettiklerini belirtti.
GÜNCEL Haberi


Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSKİ) şehirde su ve kanalizasyon ile ilgili sorunların minimuma inmesi ve kısa sürede çözülmesi için yatırımlarını sürdürüyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde araç filosuna yeni teknik ekipmanları dahil eden MARSKİ aldığı 5 yeni donanımlı araçla en zor sorunların çok daha kısa sürede bitirecek. IPA Mardin Atıksu Projesi kapsamında alınan  1 adet kombine kanal açma aracı, 1 adet CCTV kanal görüntüleme aracı,  2 adet kanal , 1 adet içme suyu bakım onarım aracı hizmete başlarken, araçlar son teknolojiler ile çalışmaların  daha verimli olmasına imkan tanıyacak.

Araç envanteri genişliyor

Konu hakkında bilgi veren Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman daha kaliteli hizmet vermek için durmaksızın çalıştıklarını belirtti. Yaman, araç ve ekipmanlar konusunda da hassas davrandıklarına işaret ederken, “Büyükşehir Belediyesi görevinde bulunduğumuz son 1.5 yıl içinde önemli işleri gerçekleştirdik. Kısa zamanda başardığımız çalışmalar ile Mardin’in gelişimni ve değişimini sağladık. Çalışmalarımızın daha verimli olması için de personelimiz ve ekipmanlarımız konusunda hassas davrandık. MARSKİ’de yaptığımız çalışmalarda da hassasiyetimiz her zaman oldu. Su ve kanalizasyon çalışmalarının en modern araçlarla ve son teknolojiler ile yapılması için gereken ne varsa yaptık. Bu noktada yeni araçlar ile başarılı projeleri yapıyoruz” dedi.

Kısa sürede zorlu işler bitirilecek

Yeni araçlar hakkında da bilgi veren Yaman , “Bakım onarım araçları temel olarak meydana gelen arızalarda ihtiyaç duyulan personel ve ekipmanları aynı anda sevk eden ve bu iş için tasarlanmış özel araçlardır. Araçlarımızda en az 4 personel taşınabilmekte kabin içerisinde kaynak makinesi, kesme, kırıcı, delici ekipmanlar, vinç, ışık kulesi, drenaj pompası ve benzeri ekipmanlar ile çok çeşitli aletleri ihtiva etmektedir. Bu bakımdan kısa sürede birçok kolaylığı sağlamaktadır. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Mardin Arena/Ataullah Öncü

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MARSKİ, Yeni, Araçlar, ile, Daha, da, Güçleniyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı