Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:05
 
Mardinlilere ‘Alışverişini Esnaftan Yap’ Çağrısı
Mardin Bakkallar, Bayiler ve Esnaf Odası başkanı, Ramazan Bayramı’nda vatandaşların alışverişini zincir marketler yerine yerel esnaftan yapması çağrısında bulundu.
GÜNCEL Haberi


Mardin Bakkallar, Bayiler ve Esnaf Odası başkanı Mehmet Olgaç, kent merkezinde marketlerin hızla çoğaldığını ifade ederek, bunun sonucunda küçük esnafın maddi olarak zor günler geçirdiğini söyledi.

Ramazan Bayramı’nda vatandaşlara bayram alışverişini yerel esnaftan yapmaları çağrısında bulunan Olgaç, Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşları duyarlı olmaya davet ederken Mardin halkının cebinden çıkan paranın Mardin’de kalması ve kentin ekonomisine katkı sağlaması için yerel esnafa sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi.

Esnafın, büyük alışveriş marketlerin neredeyse her mahallede sıra, sıra açtıkları şubeler arasında ayakta durmaya çalıştığını aktaran Olgaç, “Büyük alışveriş merkezlerine karşı küçük esnafların ayakta durması çok zor. Ülkemizin içinden geçtiği bu ekonomik çalkantılı dönemde küçük esnaflarımız sıkıntılı durumda. Hükümetimiz küçük esnaflara yönelik düşük faizli kredilerle desteklemeye çalışıyor. Ben buradan özellikle halkımıza seslenmek istiyorum. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Çünkü bizim esnafımız yeri geldiğince vatandaşın çocuğunu emanet ettiği, anahtarını verdiği, gece gündüz herhangi bir ihtiyacı olduğunda sıcacık evinden kaldırıp ihtiyacını gördüğü esnaftır. Dolayısıyla düğününde cenazesinde, iyi günde kötü günde sürekli halkımızın yanında olan kesim yerel esnafımıza sahip çıkmalıyız. Zincir marketlerin her mahallede, her köşede mantar gibi çoğalması esnafımızı yok etmektedir. Yok olan esnafımıza sahip çıkmalıyız. Bunun için zincir marketten alışveriş yapmamalıyız. Her alışverişiniz yeni bir zincir market alışverişinin açılması demektir. Bu arz talep meselesidir. Yerel esnaftan alışveriş yaparsak zincir marketlerin sayısını azaltmış oluruz. Kaderini, yaşantısını Mardin’e bağlamış, Mardin’de yaşayan üzerimde yok sonra veririm dediğin iyi ve kötü günde birlikte olduğun esnafına sahip çık. Esnaf ülkenin lokomotifidir. Halkımızdan alışverişini yerel esnaftan yapmalarını istiyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardinlilere, ‘Alışverişini, Esnaftan, Yap’, Çağrısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı