Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 13:48
 
MARDİNLİ ATLETLERDEN BÜYÜK BAŞARI
​​​​​​​Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından bu yıl Batman ve Diyarbakır’da düzenlenen Bölgesel Lig yarışmalarına katılan Mardin Atletizm Spor Kulübü emek ve gayretleri ile alt yapıdan yetiştirdiği sporcular tarafında 16 madalya ile kürsüye çıktı
SPOR Haberi


Farklı tarihlerde bu yıl Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen U12-U14-U18-U16 Naili Moran Yaş Grupları yarışmaları ve Bayrak yarışmalarında Toprak Arvin Gürbüz 800 metre yarışmasında 2:11 ile 1. 200 metrede 25:80ile 3. oldu. Ramazan Kılıç 100 metre 12:40 ve cirit atmada 34.70 ile iki branşta 2.oldu. Yusuf Yılmaz 100 metre engelli yarışmasında 17:80 koşarak 2.oldu. Batman’da düzenlenen Bölgemizin en hızlı yarışmasında Mert Özdemir 80 metre yarışmasında 11:27 ile 2.Yusuf Yılmaz’da 2. oldu. Takım yarışmalarında 4 madalya daha alarak toplamda 16 madalya alt yapıda 2019 sezonu başarıyla tamamladı.

Mardin Atletizm Spor Kulüp Başkanı Eski Milli Atlet Balkan Şampiyonu ve Dünya 3. Aynı zamanda Milli Takım Antrenörü olan Mehmet Münir Cura yaptığı açıklamada, “Mardin’de Atletizm branşında yıllardır hizmet verdiklerini, Genç ve çocukların zor şartlara ve sponsor desteği olmadan hazırladığımız bu sporcuların artık elit düzeye ulaşmaları ve madalya almaları Kulübümüzü sevindirdi. Mardin ilimizde yeteneği keşfedilmemiş ciddi sayıda birçok genç ve çocuk keşfedilmeyi beklemektedir. Sadece alt yapıda ciddi anlamda destek verdiklerini ve 2015 yılında Türkiye Atletizm SÜPER Ligine yükselerek Mardin ilimize bir ilki 2015 yılında bu başarıyı elde ettik. 20-21 Ağustos 2019 tarihinde Bursa’da düzenlenecek SÜPER lig Finaline Bayanlar ve Erkeklerde yarışmaya katılacaklarını, Mardin Atletizm Spor Kulübü SÜPER Ligdeki Mardin ilimizin tek takımı olmasına rağmen yalnız bırakıldığını bu nedenle SÜPER ligde kulübümüzün bir bütçesi ve desteği olmadığından ciddi anlamda bir transfer yapamadıklarını dile getirerek SÜPER LİG Finaline katılarak Mardin’i en iyi şekilde temsil edeceklerin” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MARDİNLİ, ATLETLERDEN, BÜYÜK, BAŞARI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı