Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 10:06
 
MARDİN YEŞİLAY SAĞLIK ELÇİLERİ ARIYOR
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi bir ilke daha imza atarak Yeşilay Sağlık Elçileri projesini Mardin’de hayata geçirerek farkındalık oluşturuyor.
GÜNCEL Haberi


Yeşilay elçileri projesi bağımlılıklarla mücadelede hassas ve toplum bilinci yüksek olan farklı meslek guruplarının gayreti ve desteği ile hayata geçirilecek. Proje ile esnafın katılımı sağlanacak, bağımlılıklar alanında esnaf bilinçlendirilecek.

Hedef Toplum Bilincini Arttırmak

Yeşilay Genel Merkezi’nin katkıları ve Mardin Şubesi’nin öncülüğünde yürütülecek olan projenin hedefi; toplumda bağımlılıklar ile mücadelede farkındalık oluşturmak, mücadele bilincini arttırmak, Yeşilay elçisi olacak esnafın rol model olmasını sağlamak.

Yeşilay Elçilerini Arıyor

Proje ile ilgili Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 “Yeşilay Sağlık Elçileri Projesi şubemizce Mardin’de hayata geçirilecek, proje ile ilgili eğitilen Yeşilay Gönüllüleri sahada özellikle bağımlılıklar konusunda hassasiyeti olan esnafa ulaşacaklardır. Burada amaç bu önemli mücadelede toplumu bilinçlendirmek, mücadele alanına bilinçli esnafı çekebilmektir. Özellikle gençlerin uğrak yerleri olan kahvehane ve internet kafe gibi mekânlar seçilecektir. Bu alanda mücadele etmek isteyen, gönüllü elçi olmak isteyen Yeşilay dostlarını bekliyoruz, şubemize müracaat edebilirler” 

Mardin Arena/Sevgi Aş

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MARDİN, YEŞİLAY, SAĞLIK, ELÇİLERİ, ARIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı