Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 14:10
 
Mardin İl Tarım ve Orman Müdürü Dinler’den Çiftçilere ÇKS Uyarısı
Mardin İl Tarım ve Orman Müdürü Menduh Dinler Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının 30 Haziran 2019 tarihinde sona ereceğini açıkladı.
GÜNCEL Haberi


2019 yılına ilişkin ÇKS başvurularına ve ürün değişikliği ile güncellemesine ilişkin açıklamada bulunan Mardin İl Tarım ve Orman Müdürü Menduh Dinler, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının 30 Haziran 2019 tarihinde sona ereceğine dikkat çekti.

Başvuruda bulunmayan üreticilerin 2019 yılına ilişkin ÇKS başvurularını 30 Haziran 2019 tarihine kadar yapmaları gerektiğini belirten Dinler, “Üreticilerin, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2019 tarihine kadar bağlı bulundukları İlçe Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri, fark ödemesi… vb. gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün değildir. Ayrıca başvuruda bulunan üreticilerimizin ürün değişikliği ve güncellemesi için 15 Temmuz 2018- 15 Ağustos 2019 tarihleri arasında İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin, İl, Tarım, ve, Orman, Müdürü, Dinler’den, Çiftçilere, ÇKS, Uyarısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı