Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 16:19
 
Mardin’i Süper Ligde Temsil Eden Kulüp Destek Bulamıyor
2014-2015 sezonunda Türkiye Atletizm Süper Ligine yükselerek tarihi bir başarı elde eden Mardin Atletizm Spor Kulübü zor şartlar altında lige devam ediyor.
SPOR Haberi


Mardin’in spor tarihinde Türkiye Süper Ligine yükselen ilk takımı olma başarısını göstererek tarihi bir başarı elde eden Mardin Atletizm Spor Kulübü zor günler yaşıyor.

2014-2015 sezonunda Türkiye Atletizm Süper Ligine yükselerek tarihi bir başarı ederek Fenerbahçe, Galatasaray ve Enkaspor gibi köklü kulüpler ile birlikte 2 yıl mücadele ettikten sonra 2016-2017 sezonunda yarım puan ile 1. Lige düşen Mardin Atletizm Spor Kulübü 2017-2018 sezonunda zor şartlara rağmen tekrar 1.Ligden Türkiye Atletizm Süper Ligine yükselmeyi başarırken sponsorluk desteği konusunda tüm girişimlere rağmen Mardin’de destek ve sponsor bulmaması nedeniyle zor günler yaşıyor.

2016-2017 sezonunda yarım puan ile Süper ligden 1.Lige düştükten 1 yıl sonra kadın takımı ile birlikte Süper Ligine yükselme başarısı gösteren Kulübün Başkanı Mehmet Münir Cura, “Mücadele azmini yitirmeyen sporcularımız ve teknik kadromuz 2017-2018 sezonunda yeniden zor şartlara rağmen tekrar 1.Ligden Türkiye Atletizm Süper Ligine Kadınlar takımımız ile birlikte 2 takımla yükselme başarısını gösterdi.  Kulüp yönetimi olarak 2018 yılında Süper lige yeniden yükselen Mardin’imizin güzide takımı için sponsorluk desteği konusunda tüm girişimlere rağmen Mardin ilimizde bir destek ve sponsor bulamadık. Mardin Atletizm Spor Kulübü Türkiye Atletizm Süper Ligdeki bu mücadelesini kendi imkanları ile sürdürmenin maddi-manevi zorluklarını yaşamaktadır. Mardin İlimizde faaliyet gösteren başarılı olan ve üst liglerde mücadele eden Kulübümüz ve sporcularımızın gücü tükenme noktasına gelmiştir. Türkiye Atletizm Süper Ligi 19-20 Haziran 2019 tarihinde 1. kademe yarışmalarının startı Bursa’da yapılacak. Mardin İlimizin Türkiye Atletizm Süper Ligindeki ilk takımı olan Mardin Atletizm Spor Kulübüne destek verilmesini beklemekteyiz. Tüm zorluklara göğüs gererek, Kulübümüzün mali bir bütçesi olmamasına rağmen Türkiye Atletizm Süper Liginde Mardin ilimizi temsil etmek için elimizden gelen tüm çabaları yönetim olarak sağlamak için bu fedakârlığı yapacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’i, Süper, Ligde, Temsil, Eden, Kulüp, Destek, Bulamıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı