Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 15:49
 
Mardin Emniyetinden Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek
Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş yıl dönümü 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit ve gazi aileleri onuruna yemek verildi.
GÜNCEL Haberi


Her yıl 1-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş 173. Kuruluş yıldönümü farklı etkinliklerle devam ederken, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, kutlamaların 9’uncu gününü şehit ve gaziler ailelerine ayırdı. Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar’ın talimatıyla, şehit ve gazi aileleri onuruna yemek verildi.

10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Polisevinde gerçekleşen yemeğe, Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, Emniyet Şube Müdürleri, polis memurları,  Şehit ve Gazi yakınları katıldı.

Programda konuşan Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar, “Güvenliğin sağlanması her devirde ve her toplumda diğer kamu hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için ihtiyaç duyulan en temel hizmetlerden biri olmuştur. Üstlendiğimiz bu zorlu ve onurlu görevi kuruluş tarihimiz olan 10 Nisan 1945 tarihinden itibaren şanla, şerefle yürütmekteyiz. Teşkilatımız insan hak ve özgürlüklerine gösterilen hassasiyet ile güvenlik dengesini sağlama konusunda ciddi bir vazife ifade etmektedir. Üstlenmiş olduğumuz zor fakat son derece şerefli görevimizi yaparken amacımız sürekli yenilenen görev anlayışıyla, kanunlardan aldığımız yetkiyle, hukuku üstünlüğü ilkesine bağlı kalarak insan haklarına, temel hak ve özgürlüklere saygılı bir şekilde huzurun inşası ve asayişin temini sağlamaktır.” dedi.

“Asayiş ve terör olaylarında azalma oldu”

Mardin’de gösterilen gayretli çalışmalar sonucunda asayiş ve terör olaylarında azalma olduğunun altını çizen Onar, “Personelimizin göstermiş olduğu gayretli çalışmaları sonucunda ilimizde 2016 ile 2017 yıllarının istatistiklerine baktığımızda asayiş olayların yüzde 2 azalma olduğu, suçların aydınlatmasında yüzde 4 olarak artış olduğu görülmektedir. Yine terör olaylarında yüzde 50’lik bir azalma yaşanmıştır. Bu çalışmalarda emeği geçen teşkilat mensuplarımıza,  kardeş teşkilatımız Jandarma teşkilatına Sayın Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla yürüttüğümüz bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşkilat adına şükranlarımı iletiyorum. Devletimizi ve milletimizin selameti uğruna canlarını veda aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ve vefa eden meslektaşlarımızı, emeklilerimizi minnetle anıyorum. Halen görev başında olan teşkilat mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan kısa filmlerin gösterisiyle devam eden program yemeğin ardından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle ve şehitler için yapılan dua ile sona erdi.

Mardin Arena/Mihdi Aydoğan

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin, Emniyetinden, Şehit, ve, Gazi, Aileleri, Onuruna, Yemek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı