Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 11:54
 
Mardin’de Şehir İçi Minibüsleri Değişiyor
Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Murtaza İnan, Mardin’de toplu taşımada kullanılan şehir içi minibüslerinin akbil sistemine geçişi kapsamında araçların değişimi için 10 milyonluk kredi sağlandığını söyledi.
GÜNCEL Haberi


Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Artuklu, Kızıltepe, Midyat, Nusaybin, Ömerli ve Yeşilli ilçelerinde revizyonu hedeflenen 735 kayıtlı araçlarda değişim sürürken Mardin’de toplu taşımada kullanılan şehir içi araçlarının akılı kart olarak bilenen akbil sistemine geçişi kapsamında araçların yenilmesi amacıyla Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla vadeli olarak 10 milyonluk kredi sağlandı.

Mardin’de şoför esnafına sağlanan vadeli kredi ile araçların değişiminin önündeki en büyük engellerden biri kalktığını söyleyen Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Murtaza İnan, “Mardin Büyükşehir Belediyemizin, şehir içi minibüs kooperatifi ile yapılan anlaşmadan sonra Akbil sistemine geçilip araçların değiştirilmesi uygun görülmüş. Belediye ve kooperatifimizin anlaşmasından sonra minibüs sahipleri araçlarını değiştirmek için kredi çekmesi gerekiyordu. Şoför esnafımız bu ihtiyacını dinledikten sonra Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Başkanımız Mehmet Emin Varan’a emektar esnafımızın kredi sorununu olduğunu aktardım.  Esnafımız anlaşmadan sonra birkaç bankaya yöneldi ancak bankalar krediyi yüksek bir faiz ile sunuyordu. Bölge başkanımız esnafımızın sorununu bizden dinledikten sonra Merkez Birliği ve Halk Bankası Genel Müdürü ile bu konuda yaptığı istişarelerin ardından kooperatifimizin aracılığıyla Mardin’deki tüm şehir içi minibüsleri yani toplam 83 araç değişimi için yaklaşık 10 milyon liralık kredi tahsis ettik. Bu krediler yıllık yüzde 4, uzun vadeli krediler ise yüzde 5 şeklinde esnafımıza kullandıracağız. Esnafımız kredilerini rahat ödeme içinde kredileri 1,2,3,4 yıl olarak vade olanaklarıyla sunulacak. Esnafımıza bu kredinin sağlanmasında emeği geçen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 28'inci bölge başkanı Sayın Emin Varan’a, Halk Bankası Mardin Şube Müdürü Duran Güçlü’ye ve bu konuda büyük katkı sağlayan ve gayret gösteren Mardin Şoförler Ve Otomobilciler Odası Mehmet Nasır Öztap’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Mardin Arena/Mihdi Aydoğan


 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’de, Şehir, İçi, Minibüsleri, Değişiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı