Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 16:53
 
Mardin'de Sağlık'ta Bir İlk Daha
Mardin'de ilk defa gerçekleştirilen ters omuz protezi ameliyatı olan hasta sağlığına kavuştu.
SAĞLIK Haberi


Mardin ilk defa gerçekleştirilen ters omuz protezi ameliyatı başarı ile gerçekleşti. Özel Mardin Park Hastanesi Ortopedi Doktoru Op. Dr. Yılmaz Tutak, ters omuz protezi ameliyatı yaparak bir başarıya daha imza attı.

Mardin’de sağlık yatırımları meyvesini vermeye devam ediyor. Mardin’de artık başka illerde yapılmayan ameliyatlarda başarılı bir şekilde gerçekleşirken kentte ilk kez Özel Mardin Park Hastanesi Ortopedi Doktoru Op. Dr. Yılmaz Tutak ve ekibi tarafından yapılan ters omuz ameliyat ile Denizlili Fatma Mutaf, sağlığına kavuşarak yıllardır çektiği ağrılarından kurtuldu.

Yıllardır yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle Denizli’de gittiği hastanelerde ağrı kesici ilaçlar verilerek gönderildiğini aktaran Fatma Mutaf,  en son Üniversite hastanesine başvururken burada da yaşadığı sağlık sorununa kalıcı bir tedavi yapılmayarak verilen ağrı kesici ilaçlarla evine gönderildiğini kızının öğretmen atanmasıyla birlikte geldiği Mardin’de de ağrılarının devam etmesiyle soluğu özel Mardin park Hastanesi ortopedi Uzmanı Yılmaz Tutak’ta aldığını söyledi.

Yapılan tetiklerin ardından doktorun ameliyatı yapabileceğini duyunca eski sağlığına kavuşacağının sevincini yaşadığını dile getiren Mutaf, “Ameliyattan sonra ağrılarım ciddi bir şekilde azaldı ve kısa süre içinde kolumu kaldırdım. Doktor Yılmaz beye teşekkür ediyorum artık kendi işimi ve hatta saçlarımı tarayabilir hale geldim. Böyle doktorların Doğuda böyle ameliyatları yapmaları beni çok şaşırttı ben kendi memleketim Denizli’de o kadar doktora gitmeme rağmen hiçbir çare bulunamamıştı. Yılmaz hocaya çok teşekkür ederim. Geçtiğimiz Mart ayında da kapalı ayak bileği artrodez ameliyatını Mardin’de ilk olarak yapan doktor Yılmaz bey daha nice ilklere imza atacağını ve her zaman Mardin’e en iyi hizmeti vereceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin'de, Sağlık'ta, Bir, İlk, Daha,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı