Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 10:30
 
Mardin’de Sağlık Çalışanları Kadına Şiddete Dikkat Çekti
Mardin’de bir grup sağlık çalışanı, Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında kadına şiddet’e dikkat çeken bir etkinlik gerçekleştirdi.
GÜNCEL Haberi


Mardin’de sağlık çalışanları, bu yılki Halk Sağlığı Haftası'nda örnek bir etkinliğe imza attı. Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan ve Ruh Sağlığı Birim personellerinden oluşan sağlıkçılar, halı sahada yaptıkları maçta üzerinde ‘şiddet’e son’ ve Kırıkkale’de 4 yıl önce boşandığı eşi tarafından, 10 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde boğazından bıçaklanan Emine Bulut'un ile kızının çaresiz yardım çığlıkları yazılı siyah formalar giyerek kadına şiddete dikkat çektiler.

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası münasebetiyle Kadına Şiddete tepki göstermek amacıyla sağlık personeli arasında halı saha maçı düzenlendiğini dile getiren Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan, “Kadına şiddet insanlığa şiddettir, kabul edilmesi mümkün değildir. Kadınlarımıza yönelik şiddeti her türlü kınıyoruz. Şiddetin her türlüsüne son vermek için topyekûn bir mücadele şarttır.10 yaşındaki bir çocuğun "Anne Lütfen Ölme" feryadının kulaklarda çınladığını, yürekleri parçaladığını ve artık bunun gibi olaylara son verilmesi gerekiyor. Ülkemizde her yıl 3-9 Eylül tarihlerinde kutlanan Halk Sağlığı haftasında halk sağlığını ilgilendiren konulardaki farkındalık çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’de, Sağlık, Çalışanları, Kadına, Şiddete, Dikkat, Çekti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı