Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 11:45
 
Mardin'de Ölüm Nedeni istatistikleri açıklandı
TÜİK 2018 Ölüm Nedeni istatistikleri İl verilerini paylaştı. Mardin’de 2018 yılında kaydedilen 2 bin 502 ölüm vakası içinde, ölüm nedeni olarak ilk sırayı dolaşım sistemi hastalıkları oluşturdu.
YAŞAM Haberi


Türkiye İstatistik Kurumu ölüm oranlarını açıkladı. Araştırmaya göre, ölüme neden olan hastalıkların başında dolaşım sistemi rahatsızlıkları geliyor. Onu tümör ve solunum sistemi hastalıkları takip ediyor. Araştırmada, hastalıklara göre, şehirlerdeki ölüm oranları da açıklandı.

Bu kapsamda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Siirt Bölge Müdürlüğü, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinin içinde bulunduğu TRC-3 bölgesini kapsayan bilgiye göre Mardin’de ölüm nedeni olarak ilk sırayı dolaşım sistemi hastalıkları oluşturdu.

2 bin 502 ölüm vakasının kaydedildiği Mardin’de ölüm yüzdesi 35,4 olan dolaşım sistemine bağlı hastalıklardan bin 886 kişi, 14,3 ölüm yüzdesi olan iyi ve kötü huylu tümörlerden 358 kişi, 11,8 ölüm yüzdesiyle solunum sistemi hastalıklarından 296 kişi, ölüm yüzdesi 3,8 olan sinir sistemi ve duyu organları 95 , ölüm yüzdesi 4,9 olarak belirlenen Endokrin (iç salgı bezi), beslenme ve metabolizma hastalıklarından 122 kişi, ölüm yüzdesi 5,8  olan dışsal yaralanma nedenleri ve zehirlenmelerden 146 kişi ve ölüm yüzdesi 23,9 olan diğer nedenlerden 599 kişi yaşamını yitirdi.   

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin'de, Ölüm, Nedeni, istatistikleri, açıklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı