Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 13:16
 
Mardin'de Öğrencilerin Karne Mutluluğu
Mardin il genelinde eğitim gören yaklaşık 250 bin öğrenci, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle karnelerini aldı. Karnelerini okuldan alan öğrenciler büyük heyecan yaşadı.
EĞİTİM Haberi


2018- 2019 eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasıyla Mardin il genelinde eğitim ve öğretim gören öğrencilere karneleri dağıtıldı. Vali Mustafa Yaman, Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Müftüsü İsmail Çiçek ve Artuklu ilçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer’in katılımıyla Hacı Hamdiye Özdemir Ortaokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Öğrencilere karnelerini verirken, notlarını da inceleyen Vali Yaman, öğrencilere yaz tatilinde kitap okuma öneresinde bulundu.

Sınıfları gezen Vali Yaman, Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdür Yakup Sarı, İl Müftüsü İsmail Çiçek ve Artuklu ilçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıttı, veli ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Daha sonra gazetecilere konuşan Yaman, “Yavrularımıza, gençlerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Eğitime yapılan yatırımın, ülkenin geleceğine yapıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise, "Hedefimiz, gelişen dünyada, okuyan, araştıran, sorgulayan, donanımlı, ahlaklı, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmektir.  İlimiz genelinde, Temel Eğitimde 179 bin 771, Ortaöğretimde 49 bin 612, Açık Öğretimde 16 bin 940 toplamda 246 bin 323 öğrencimizin karne aldı. Öğrenci, öğretmen ve tüm eğitim paydaşlarıyla birlikte 2018-19 eğitim öğretim yılını tamamlıyoruz. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlıklı, mutlu, huzurlu ve hayırlara vesile olan bir yaz tatili geçirmelerini dilerim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin'de, Öğrencilerin, Karne, Mutluluğu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı